Малою приватизацією називають продаж державних і комунальних підприємств, об'єктів нерухомості, земельних ділянок, вартість яких не перевищує 250 млн грн.

Перспективи приватизації держмайна

За даними ФДМУ, Україна є країною, яка володіє одним з найбільших фондів державного майна — близько 3 тис. державних підприємств.

Зазначається, що за минулий рік в Україні було отримано для приватизації 530 підприємств, тоді як за попередні 10 років — 93.

Фонд державного майна України в червні — серпні 2020 року провела 142 успішних аукціони щодо продажу об'єктів малої приватизації, які надали 1,3 млрд грн.

Як проводять приватизацію

Фонд держмайна створив спеціальний сайт privatization.gov.ua, який, за словами учасників прес-конференції, є свого роду онлайн-супермаркетом, в якому здійснити покупку можуть і фізичні особи. Він містить відомості про все майно, яке є у продажу і яке належить виключно ФДМУ.

Читайте також: Як обійти «пастки» при купівлі об'єктів малої приватизації

Нагадаємо

  • У 2020 році уряд планував продати понад 300 об'єктів малої приватизації та 5 великих підприємств.
  • У січні п. р. було оприлюднено перелік об'єктів великої приватизації державної власності на 2020 рік.
  • 25 вересня набув чинності закон України №853-ІХ про внесення змін до законодавства про приватизацію державного та комунального майна. Закон передбачає тимчасову заборону на аукціони з продажу об'єктів великої приватизації на період карантину.