Таким чином долар впевнено закріпився вище рівня 28,00 грн за долар та НБУ не вдається суттєво підтримати національну валюту. Торги п’ятниці завершились на рівні в 28,19 грн за долар, єдина європейська валюта посилилась до 33,36 грн. Цього тижня очікується максимальний об’єм бюджетних платежів, тому досить вірогідне збільшення пропозиції валюти на міжбанку. Ревальвація гривні залежить цілком від дій НБУ – якщо регулятор знов вийде з покупками та почне грати за долар вкрай важливим буде хід торгів біля рівня 28,00 грн за долар. Вважаємо, що об’їм пропозиції здатен знизити курс до рівня 27,85 грн. Вже в цей четвер, Мінфін України вийде на аукціон ОВДП зі строком обігу 875,371 та 84 дня. Останні користуються попитом у банків, що призвете до збільшення попиту на гривню у середу.
Очікуємо укріплення курсу української гривні до 27,90грн, а по євро ціновий канал з кордонами 33,10-33,38 грн.
На початку минулої неділі Мінфін опублікував проект бюджету на 2021 року, нижче витримка з презентації Мінфіну:
Згідно вищенаведеному розподілу видатків бюджету в 2021 році можемо зробити висновок — про фінансування розвитку поки не йдеться мови. Вирішуються суто поточні проблеми, стримують розвиток обслуговування державного боргу та видатки на оборону. Сумарно вони майже дорівнюють тратам на соціальний захист. Основні параметри держбюджету:
- Курс долара дорівнює 29,10 грн;
- Дефіцит бюджету очікується на рівні 270,4 млрд грн або 6% ВВП;
- Зростання ВВП дорівнюватиме 4,6, у абсолютних цифрах 4,5 трлн доларів;
- Держборг до ВВП очікується на рівні 64%, проти 68% цього року;
- Середньомісячна заробітна плата на рівні 13600 грн;
- Споживча інфляція на рівні 7,3%.
Серед перелічених параметрів викликає занепокоєння інфляція, яка за таких темпів зростання обігу готівки може виявитись вище 10%. Також розмір дефіциту держбюджету залежить від успішності роботи з міжнародними фінансовими організаціями. В протилежному випадку знадобиться допомога НБУ. Звідси прогноз по курсу долара США виглядає досить реалістичним.
Продовжуємо слідкувати за курсом ВВП-варрантів, який за минулий тиждень трохи знизився.
На даний момент він складає 97,37% від номіналу, що є типовою корекцією. Виходячи з планів Мінфіну стосовно їх подальшого викупу, очікуємо подальше зростання ціні на ці папери.
Побудували графік дохідності українських євробондів зі строком погашення від 2021 до 2030 року за даними НБУ.
Середньозважена дохідність складає 7,43%, де найбільшу дохідність дають бонди з погашенням у 2027 року. На найближчі три роки крива має «плоский» вигляд, що говорить про відсутність очікувань на бурхливий економічний розвиток. Проте й масштабної кризи, якою нас інколи лякають побоюватися не варто.