Хто працюватиме на «мінімалку»
За їх словами, підвищення «мінімалки» з 1 вересня до 5 тис. грн призведе до автоматичного підвищення деяких податків і зборів. Відповідно ці виплати стосуватимуться тих, хто платить офіційні білі зарплати.
Крім того, МСБ, в яких підвищуються податки, зокрема ЄСВ, також матимуть додаткове податкове навантаження. Адже до зарплатної мінімалки прив'язаний розмір мінімальної необхідної суми ЄСВ, яку платять «спрощенці». Цей індикатор враховується і при розрахунку багатьох інших податків, наприклад, податку на нерухомість. Це особливо відчутно в період кризи і пандемії і створює неконкурентні умови для сумлінних платників податків.
«Яким чином це буде поєднуватися з боротьбою з тінню, викликає питання… Підприємці можу бути змушені піти в тінь або іншим чином оптимізувати податкові відрахування», — підкреслили експерти.
Експерти називають, крім відходу в тінь, такі способи зниження податкового тиску, як перенесення витрат на кінцевого споживача, переведення співробітників на неповний робочий день та ін.
Читайте також:Збільшення «мінімалки» може призвести до збільшення зарплат «в конвертах» — ЄБА
Як збільшуватиметься «мінімалка»
Підвищення мінімальної зарплати в Україні заплановано на 1 січня — до 6 тис. грн і на 1 липня — до 6,5 тис. грн.
Читайте також: «Мінімалку» будуть підвищувати в три етапи
Раніше повідомлялося
- Мінімальна зарплата в Україні на початку 2020 року було приблизно в 9 разів нижча, ніж у Франції, Німеччині, Бельгії та Нідерландах, і в 12 разів нижче, ніж в Люксембурзі.
- За офіційним курсом НБУ (26,42 грн/євро), на 1 січня мінімальна зарплата становила 179 євро.