Де втрачатимемо
Значні втрати бюджет матиме через пільги з ПДВ – 17,9 млрд грн. Найбільший обсяг цих пільг отримає соціальна сфера (10,1 млрд грн), зокрема охорона здоров’я (7,3 млрд грн) та освіта (2,8 млрд грн).
Далі – такі галузі, як постачання житла (2,5 млрд грн), постачання вугілля (1,4 млрд грн), послуги з перевезення пасажирів міським пасажирським транспортом та постачання періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок (по 1,1 млрд грн).
Читайте також: Податкові пільги для ФОПів та медиків під час карантину подовжили
Наступний за обсягом податок, що надходить до місцевих бюджетів, це податок на майно – 13,4 млрд грн (у 2020 році – 13,3 млрд грн). В його структурі найбільшу частину займають пільги із земельного податку. За прогнозом, у 2021 році втрати доходів органів місцевого самоврядування від пільг із земельного податку становитимуть 8,4 млрд грн, втрати від звільнення закладів освіти від сплати земельного податку, – 2,3 млрд грн, закладів охорони здоров’я – 0,7 млрд грн.
Читайте також: Світ знижує податки, щоб захиститися від кризи. А що робить Україна
Третє і четверте місця відповідно посідають акцизний податок з імпортних товарів (1,6 млрд грн) і податок на прибуток підприємств (1,5 млрд грн). Найбільше за обсягом пільг за цими статтями бюджету отримає літакобудування – 690,3 млн грн, а також фінансова сфера – 665,9 млн грн.
Останнє, п’яте, місце за обсягом втрат займає акцизний податок з вітчизняних товарів – 0,8 млрд грн. Пільги з акцизного податку (як з вітчизняних, так і з імпортних товарів) отримає авіаційна галузь – ввезення та реалізація авіаційних бензинів та палива для реактивних двигунів (сумарно 2,4 млрд грн).
Читайте також: У Мінфіні попередньо назвали розмір дефіциту держбюджету-2021
Щодо втрат місцевих бюджетів, то, окрім зазначеного вище податку на майно, спрогнозовано втрати доходів від збору за місця для паркування транспортних засобів (0,2 млн грн), туристичного збору (0,9 млн грн). Зростання втрат від цих зборів можливе на рівні +27,0% до очікуваних втрат 2020 року.
Читайте також: Мери закликають центральну владу не позбавляти міста податкових надходжень
Раніше повідомлялося
Як писав «Мінфін», Міністерство фінансів 14 вересня презентувало проєкт держбюджету-2021. Ключовими пріоритетами нинішнього держбюджету стали:
- підвищення мінімальної заробітної плати;
- якісна освіта;
- доступна медицина;
- протидія пандемії та COVID-вакцинація;
- турбота про старість (допомога пенсіонерам 75+);
- надійна оборона та безпека;
- велике будівництво (дороги);
- зручна транспортна інфраструктура (нові пасажирські вагони);
- розвиток культури;
- підтримка спорту високих досягнень;
- масштабна цифровізація економіки;
- фінансово спроможні регіони.
Проєкт бюджету складено на основі макропрогнозу, розробленого Міністерством розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.
Згідно з ним у 2021 році зростання ВВП України становитиме 4,6%, рівень інфляції в грудні 2021 року – 7,3% порівняно з груднем 2020 року.
У середньому порівняно з 2020 роком рівень інфляції в 2021 році прогнозується на рівні 8,1%.
Читайте також: Кабмін затвердив проєкт держбюджету-2021. Ключові пріоритети