Основна причина - майбутній вихідний понеділок в США. 7 вересня американці відзначають День праці і місцеві банки не працюють. Тому українські клієнти намагатимуться сьогодні максимально закрити свої розрахунки в доларі, щоб не залишати їх на п'ятницю (останній день будь-якого тижня призводить до традиційного зниження ділової активності перед вихідними) і тим більше «не зависати" з подібними розрахунками в американській валюті відразу до наступного вівторка, коли американські банки вже почнуть працювати в звичайному режимі.
Активізація компаній на валютному ринку призведе до збільшення статистики торгів і за нашими прогнозами обсяги операцій на міжбанку в четвер будуть у межах до $ 230 млн при укладанні до 570- 640 угод.
Відео: Яким буде курс долара восени. Перспективи золота і срібла на найближчий рік
З українських чинників на дії учасників ринку сьогодні будуть впливати:
1) Поведінка нерезидентів і «дочок» іноземних компаній. У першій декаді кожного місяця настає період покупки валюти «дочками» іноземних компаній під репатріацію дивідендів. Це збільшує попит на валюту на торгах в моменти їхнього виходу на ринок і зазвичай грає проти гривні, в чому активно беруть участь спекулянти. Вони намагаються максимально розгойдувати котирування в час безпосередньої купівлі валюти цими компаніями.
Крім цього, ми очікуємо сьогодні виходу на міжбанк декількох нерезидентів з купівлею $10-20 млн за рахунок гривні, отриманої від попередніх погашень ОВДП. Це також додасть попиту на валюту на українському міжбанку і дозволить продавцям знову активно торгуватися за курсом з проведенням основних операцій продажу долара лише на пікових рівнях котирувань;
2) Господарські операції клієнтів. Експортери вже витратили майже всю гривню, отриману від держави в період основних відшкодувань ПДВ кінця серпня на авансові платежі з оренди та закупівлю сировини і матеріалів. Крім цього, компанії входять у період розрахунків з персоналом по зарплатах за серпень, що теж вимагає гривневих ресурсів.
Для покриття цих фінансових витрат, починаючи з сьогоднішнього дня вони стануть активніше виходити на ринок з продажем валютної виручки. Це в якійсь мірі підтримає гривню на міжбанку і перекриє покупки «дочок» іноземних компаній під вивід дивідендів. Проведення таких же розрахунків у підприємств-імпортерів знижує і їхні можливості з купівлі валюти, що теж страхує гривню на торгах.
Поведінка Нацбанку у четвер не зміниться. При надлишку пропозиції долара на торгах ми побачимо регулятор з його викупом. Тим більше, що поки НБУ на цьому тижні жодного разу на ринок не виходив. Якщо ж попит буде перевищувати пропозицію - Нацбанк не стане витрачати резерви і вважатиме за краще дати учасникам ринку самим знаходити компроміс по курсу.
Тактика спекулянтів збережеться і при такому ринку вони продовжать максимально активно розгойдувати курс в моменти виходу великих покупців валюти на торги. А також заробляти у форматі «в дві сторони», на різницях готівкового та безготівкового курсів і за рахунок операцій по парі євро / долар на зовнішніх ринках та коливаннях євро щодо гривні на українському міжбанку.
На готівковому ринку обмінники продовжать орієнтуватися на поведінку міжбанку, крос-курс пари долар / євро на міжнародному ринку і на реальний попит і пропозицію з боку населення у своєму регіоні. Спред по долару буде перебувати у межах 15-20 копійок і по євро - до 20- 25 копійок.
Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 3 вересня перебуватимуть у межах: долар - коридор 27,55 - 27,80 гривень, євро - коридор 32,40-32,95 гривень.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах: долар - коридор покупок і продажів 27,35 - 27,90 гривень, євро - коридор 32,10 - 32,95 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,35-27,60 і продаж 27,70-27,90 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,55 -27,63 гривень та продаж 27,65 - 27,75.
Слухайте прогнози від «Мінфіну» на «Просто радіо»
Партнер прогнозу курсу — Прокредит Банк, німецький онлайн-банк Будь-якої миті, де б ви не були, майте повний контроль над власними фінансами. |
Маєте бажання знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі