Навіщо це роблять

У Нацбанку пояснили, що банкноти старого зразка, введені у обіг до 2003 року, уже майже не виконують свою функцію платіжного засобу. Зараз у обігу їх залишається близько 1,8% від загальної кількості банкнот в обігу.

Упродовж трьох останніх років їхній обсяг в обігу майже не змінився. Тобто громадяни ними майже не розраховуються, ці банкноти не інкасуються і до банків не надходять.

Їх вилучення з обігу не завдасть незручностей громадянам, водночас бізнесу та державі принесе користь.

Як вилучатимуть банкноти

Потрапляючи в банки, ці банкноти та монети не будуть більше повертатися в обіг. Їх вилучатимуть та передаватимуть до Національного банку.

Проте, на відміну від застарілих банкнот та монет номіналом 25 копійок, які повинні вилучити з 1 жовтня, банкноти номіналом 1 і 2 гривні зразків 2003–2007 років та монети номіналом 1 гривня старого зразка, виготовлені до 2018 року, поки що залишаться дійсним платіжним засобом.

Читайте також: НБУ ввів в обіг монету номіналом 10 гривень (відео)

Ними можна буде розраховуватися, їх не потрібно спеціально обмінювати. Водночас поступово в обігу їх ставатиме дедалі менше, а їхнє місце займуть відповідні «сріблясті» монети номіналом 1 та 2 гривні зразка 2018 року випуску.

Читайте також: Чому «тисячу» надрукували саме зараз і чи вплине це на інфляцію

Про інші зміни

  • Монети номіналом 25 копійок та усі банкноти гривні старих зразків, уведені в обіг до 2003 року, перестають бути засобом платежу під час здійснення розрахунків готівкою та будуть вилучені з обігу з 01 жовтня 2020 року.
  • У результаті змін на готівковому ринку, з осені 2023 року, банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться із 17 номіналів до 12. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот, що відповідає міжнародній практиці.