У своїй новій доповіді Moneyval проаналізував зусилля України щодо вдосконалення своїх заходів по боротьбі з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму з моменту останнього такого оцінювання у грудні 2017 року.
Зазначається, що через велику кількість недоліків, виявлених в декількох ключових областях, Україна звітує перед Moneyval в рамках розширеної процедури подальших дій. Moneyval вивчила низку законодавчих, нормативних та інституційних заходів, вжитих Україною для усунення цих недоліків.
Читайте також: У Європі не бачать прогресу України в боротьбі з відмиванням грошей
Прогрес України
Комітет відзначає прогрес України у двох ключових напрямках: удосконалення кримінально-правових норм, що стосуються злочину фінансування тероризму; посилення санкцій щодо фінансових установ та інших суб'єктів за недотримання законодавства про протидію відмиванню коштів і фінансуванню тероризму.
«Позитивні кроки української влади спонукали Moneyval присвоїти Україні більш високі міжнародні рейтинги відповідності у вищезазначених областях; вони були переглянуті з „частково відповідає“ на „значною мірою відповідає“ – йдеться у повідомленні.
Без змін
Водночас Moneyval не задовольнив прохання України про підвищення рейтингів ще за чотирма напрямками: фінансові санкції, пов'язані з тероризмом; фінансові санкції, пов'язані з поширенням зброї; регулювання і нагляд за нефінансовими професіями; ведення національної статистики по протидії відмиванню коштів і фінансуванню тероризму.
»Зусилля України в цих областях не були визнані достатніми для того, щоб виправдати зміну рейтингів" — зазначає комітет.
Moneyval вирішив, що Україна залишиться в рамках розширеної процедури подальших дій. Країна повинна буде відзвітувати перед комітетом про подальший прогрес у сфері протидії відмиванню коштів і фінансуванню тероризму.
MONEYVAL — спеціальний комітет Ради Європи з питань оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Створено Комітетом Міністрів Ради Європи у 1997 році.