Що змінюється

  • скасовано розмежування плати за номіналами банкнот і розмінних монет, установлено єдиний розмір тарифу за видачу готівки – 0,4% від суми виданої готівки;
  • підвищено тариф за видачу банкнот у національній валюті України банкам для підкріплення їхніх кас у межах зданих ними сум невідсортованих банкнот із 0,3% до 0,5% від суми виданих банкнот;
  • установлено тариф за здавання надлишків готівки, придатних до обігу банкнот (монет) у розмірі 0,25% від суми зданої готівки.

Читайте також: НБУ дозволив здавати зношені банкноти у всіх касах банків

Що це дасть

Як зазначають у Нацбанку, відповідні зміни сприятимуть подальшому розвитку делегованої моделі організації готівкового обігу, активізації міжбанківського ринку готівкової національної валюти.

Зміна тарифів стимулюватиме банки України самостійно перерозподіляти готівку у власній мережі, між банками та уповноваженими банками, уникати зустрічних перевезень готівки та сприятиме розширенню безготівкових форм розрахунків.

Які тарифи не зміняться

Водночас Національний банк залишив без змін пільгові тарифи на касове обслуговування банків готівкою, послуги яких пов’язані з виплатою пенсій, соціальної допомоги та субсидій через підприємства зв’язку України і виплатами готівки бюджетним установам та організаціям, переведеним на обслуговування до Державної казначейської служби України.

Зношені і пошкоджені грошові знаки Нацбанк і надалі прийматиме та обмінюватиме безоплатно на нові грошові знаки без обмежень щодо сум і строків такої заміни.

Також у НБУ нагадали, що тарифи за касове обслуговування є тарифами Національного банку виключно для банків та інкасаторських компаній.