Це означає, що всі потенційні постачальники ще до участі у публічних закупівлях Prozorro зможуть сформувати заявку на факторингові послуги та, у разі її погодження, взяти участь у тендері, знаючи завчасно, що банк надасть їм фінансування.
«На ринку є безліч невеликих компаній, які надають дійсно якісні та професійні послуги, але яким, на жаль, не завжди вистачає обігових коштів для виконання держзамовлень. Заздалегідь погоджене фінансування від банку здатне значно полегшити доступ малого бізнесу до участі у державних закупівлях. Впевнений, нова онлайн-платформа допоможе не одній компанії стати публічною,» — зазначає Сергій Магдич, Заступник голови правління з корпоративного бізнесу.
Факторинг ПУМБ користується високим попитом на ринку серед компаній малого та середнього бізнесу: лише за минулий рік банк збільшив портфель удвічі, досягши позначки у 1,7 млрд грн. Факторинг – це зручний фінансовий інструмент для тих компаній, які працюють з підприємствами на умовах відстрочки платежу. Він дозволяє компаніям МСБ не лише отримати фінансування оборотних коштів за досить низькою вартістю (не вище вартості кредитування) та у короткий термін до 2-х днів (без фінансового аналізу і з мінімальним пакетом документів), але і заручитися підтримкою банку у відносинах з покупцем: отримати певну гарантію оплати за контрактом, який переданий на факторинг.
Однією ж з переваг факторингу ПУМБ є електронний (безпаперовий) формат роботи, за якого підписання документів відбувається за допомогою КЕП (кваліфікованого електронного підпису) через сертифіковані платформи.
Наразі першими скористатись платформою Факторинг Хаб для замовлення фінансування зможуть компанії, які долучатимуться до участі у публічних закупівлях всеукраїнського поштового оператора «Укрпошта». Уже в найближчий час перелік державних компаній буде розширено.
Створення Факторинг Хаб стало можливим завдяки Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, ДП «Прозоро», Команді підтримки реформ Офісу розвитку МСП, а також команді волонтерів-розробників. Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) через грантоотримувача – громадську організацію «Редька», надалі підтримуватиме подальшу розробку та просування онлайн-платформи, і тим самим сприяєтиме розвитку та покращенню бізнес-середовища для малих та середніх підприємств (МСП) України.