Всього придбав за розрахунками учасників ринку не менше $ 90-120 млн. Такі обсяги операцій зараз значні для українського міжбанку, але навіть при цьому котирування американської валюти опустилися до рівнів 27,34 / 27,37 гривень на кінець торгів четверга. Подібний розклад на валютному ринку призводить до посилення настроїв у учасників торгів на подальше поступове зміцнення позицій нацвалюти. Але при цьому і привертає частину покупців, бажаючих прикупити валюту на «дні» котирувань.

У п'ятницю на поведінку клієнтів і банків будуть впливати:

1) Фактор закінчення тижня і майбутні бюджетні платежі бізнесу. Традиційно в цей період ділова активність частини компаній падає, тому що, якщо на міжбанку немає стрибків курсу, то вони вважають за краще дозаробити на коротких гривневих депозитах за вихідні й тому переносять свої великі покупки валюти відразу на наступний понеділок-вівторок.

Але в цей раз особливого зниження статистики торгів «Мінфін» не очікує у зв'язку з майбутніми розрахунками підприємств із державою по податках. Саме необхідність накопичення гривні під ці бюджетні платежі і змусила вчора активно розпродавати валюту як держкомпаніями, так і кількома великими експортерами. За нашими даними, поки необхідні обсяги гривні для подібних розрахунків вони ще не сконцентрували, що змусить їх і надалі продавати валюту в найближчі дні. Все це відіб'ється на статистиці торгів і на сьогодні ми прогнозуємо обсяг операцій на міжбанку не менше $ 155-190 млн при здійсненні до 600 угод;

Відео: Долар по 30, низька інфляція та чого очікувати від золота

2) Фінансування клієнтами своїх поточних гривневих господарських витрат. Крім податкових розрахунків компаніям треба проводити поточне фінансування своїх виробничих витрат, а також забезпечити майбутні авансові платежі за зарплатою персоналу. Це призводить до дефіциту гривні і стимулює збільшення продажу валютної виручки експортерами. Цієї п'ятниці їх завдання не зміниться - «вгадати» з моментом продажу валюти, щоб отримати оптимальний курс.

Основна частина факторів у п'ятницю працює на користь зміцнення гривні, але є одна загроза. Це відкладений попит на валюту з боку нерезидентів і великих місцевих імпортерів. Привернувши увагу на просідання котирувань останніх днів - вони можуть почати скуповувати валюту, вирішивши, що «дно» по курсу вже досягнуто. Це може відразу розгорнути курсовий тренд на міжбанку і спровокувати спекулянтів на розкачку котирувань протягом дня.

Тому від подібного протистояння інтересів великих покупців і продавців в п'ятницю і буде залежати курс на торгах. Якщо продовжиться тенденція вчорашнього дня і пропозиція валюти буде значно перевищувати попит - ми знову побачимо Нацбанк з інтервенціями по викупу надлишку долара, а його котирування залишаться головним орієнтиром по курсу для всіх учасників ринку.

На момент написання статті регулятор вже вийшов на торги з покупкою $ 20 млн по 27,34 гривні та швидко закрив цю суму.

Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 14 серпня будуть знаходитися у межах: долар - коридор 27,25- 27,50 гривень, євро - коридор 32,01 - 32,50 гривень.

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах: долар - коридор котирувань покупок і продажів 27,20 - 27,65 гривень, євро - коридор 31,80- 32,60 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

Курс долара в банках: прийом 27,10-27,36 і продаж 27,39 -27,65 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,30 -27,35 гривень та продаж 27,41-27,50.

Слухайте прогнози від «Мінфіну» на «Просто радіо»

Подкаст з останнім випуском «Прямо по курсу» можна послухати тут:

Google Podcasts https://cutt.ly/nsryejI

Apple Podcasts https://cutt.ly/dsrydPm

Breaker https://www.breaker.audio/minfin/e/68344748

Партнер прогнозу курсу — Приватбанк

Немає нічого ціннішого за життя. Благодійний фонд «Приватбанку» в межах програми «Дихай! Разом проти коронавірусу» передав до лікарень 12 апаратів штучної вентиляції легень і закупив ще 15.

Приватбанк — беремо і допомагаємо!

Маєте бажання про валюту більше? Слідкуйте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі