З одного боку — поки особливо не зіграли проти гривні надходження відшкодувань ПДВ експортерам. Тільки за вівторок-середу держава перерахувала їм близько 4,7 млрд гривень, але поки ці кошти не знизили бажання експортерів щодо продажу валюти на міжбанку, хоча зазвичай саме так і відбувається. Сьогодні держава продовжить розрахунки по відшкодуванню ПДВ і це може вже відбитися на поведінці продавців валюти.

З іншого боку — поки особливо не спрацював ще й фактор наближення звітної дати. Активність клієнтів на міжбанку поступово зростає, але це не порівняти з минулими місяцями. Мабуть відображаються наслідки коронавірусного карантину і загального застою в економіці, а також частково ще й період літніх відпусток. Ділова активність низька, що нехарактерно для останніх днів місяця.

Партнер прогнозу курсів — Приватбанк

Слухайте прогнози від «Мінфіну» на «Просто радіо»

Не особливо помітні й нерезиденти. Вони продовжують свої операції з купівлі валюти і виходу з гривневих ОВДП, але судячи з усього — дещо заспокоїлися і роблять це зовсім невеликими порціями, вичікуючи мінімальні котирування протягом дня. І такою тактикою знижують можливості по розгойдуванню ринку спекулянтами.

НБУ вчора знову виходив у другій половині дня на торги з викупом надлишку пропозиції і придбав близько $ 20 млн по 27,63 гривень. Регулятор теж робить це не поспішаючи і чекаючи просідання котирувань.

В цілому, завдяки низькій активності ринку навіть в період завершення місяця — міжбанк залишається досить лояльним до гривні. А при такій поведінці учасників торгів — спекулянтам залишається лише формат роботи «в дві сторони» і гра на різниці готівкового та безготівкового курсів. Особливо по євро, де ралі по парі євро / долар на міжнародних ринках триває і це суттєво позначається на котируваннях євро щодо гривні як на українському міжбанку, так і на цінниках обмінок.

Відео: Доларозалежність: чому влада ЄС хоче слабкий євро, а НБУ — низьку облікову ставку

Тим не менше, незважаючи на низьку активність бізнесу і населення — в четвер наближення кінця місяця буде основним драйвером для всіх учасників торгів.

Як і вчора — курсовий тренд протягом дня буде повністю залежати від поведінки і завдань великих гравців. А останні виплати відшкодувань ПДВ експортерам (за два дні близько 4,7 млрд гривень) все ж таки почнуть впливати на поведінку продавців валюти і зменшать у них бажання її продавати по будь-якій ціні. Протистояння курсових інтересів великих продавців і покупців на фоні майбутнього завершення звітного періоду продовжиться.

Нерезиденти будуть періодично з'являтися на торгах з викупом валюти, але тільки в моменти найбільш низьких рівнів котирувань протягом дня. Поспішати іноземці не будуть, що частково знизить можливості спекулянтів по розгойдуванню міжбанку.

Додатковим заробітком для спекулянтів буде продовження гри по курсу євро, як на зовнішніх ринках — де крос-курс пари євро / долар впевнено йде до мети в 1,18 долара за євро, так і на українському міжбанку, де котирування євровалюти також піднімаються до спільної мети в 32,50-33 гривні за євро.

При перекосах попиту і пропозиції по валюті сьогодні на міжбанку — ми побачимо НБУ з черговою інтервенцією для згладжування курсових коливань.

Котирування міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 30 липня будуть знаходитися у межах: долар — коридор 27,52 — 27,80 гривень, євро — коридор 32,19 — 32,78 гривень.

За нашими прогнозами обсяги операцій на торгах складуть близько $ 195-230 млн при укладанні до 490-630 угод.

На готівковому ринку курс в обмінниках фінкомпаній і банків буде перебувати у межах: долар — коридор котирувань покупок і продажів 27,40- 27,90 гривень, євро — коридор 31,75 — 32,80 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

Курс долара в банках: прийом 27,40-27,55 і продаж 27,62 -27,85 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,50 -27,60 гривень та продаж 27,64 -27,70.

Подкаст з останнім випуском «Прямо по курсу» можна послухати тут:

Google Podcasts https://cutt.ly/nsryejI

Apple Podcasts https://cutt.ly/dsrydPm

Breaker https://www.breaker.audio/minfin/e/68344748

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram