Що відомо про компанію
Співрозмовник пояснив, що за турфірмою спочатку стояв російський капітал. Однак зараз це франчайзингова мережа, якою в Україні володіє Сергій Буртин, брат співвласника Tez Tour Олександра Буртина.
«Bees Airline ще в лютому збиралася заявити про себе, однак ситуація з карантином завадила цьому», — пояснило джерело.
Крім того, компанія хоче взяти кілька літаків, які раніше були в лізингу МАУ й повернулися до своїх власників через карантин.
«За чутками, Bees Airlines збирається взяти два Boeing 737 800», — розповів директор Friendly Avia Support Олександр Ланецький.
Ланецький також пояснив, чи доцільно відкривати нову авіакомпанію в умовах карантину.
Читайте також: SkyUp закрила продаж квитків по більшості напрямків до 15 липня
Раніше на один літак було три-чотири охочі, зараз же складно знайти когось, хто готовий купити літак, а взяти в оренду й поготів. Крім того, на ринку є проблеми з працевлаштуванням пілотів.
«Рік тому проблемою було найняти пілота. Зараз, звичайно ж, легше, бо багато хто взагалі залишився без роботи», — пояснив Ланецький.
З точки зору грошей зараз, звичайно, дешевше відкрити компанію, але питання в тому, як скоро бізнес окупиться.
«Можливо, компанія піде шляхом SkyUp і возитиме чартери під туристичну фірму», — припустив директор Friendly Avia Support.
Страхування від COVID-19. Виплата до 50 тисяч гривень
Однак західні аналітики сходяться в тому, що пасажиропотік відновиться в кращому разі 2023 року.
Можливо, Bees Airline пов'язана й зі звільненням в.о. гендиректора SkyUp Євгена Хайнацького. За інформацією джерела з авіагалузі, Хайнацький збирався йти ще у березні. Проте його звільнили за те, що він брав участь в організації роботи іншої компанії.
«Він брав активну участь у побудові іншого авіаперевізника, який працюватиме на українському ринку», — заявив в інтерв'ю ЦТС новий керівник компанії Дмитро Сєроухов.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».