Що відбувається з цінами
Вартість бареля жовтневої нафти Brent 27 липня до 8:50 за Києвом склала $43,73 (-0,11%).
Барель вересневої нафти WTI торгувався по $41,25 (-0,10%).
Причина падіння ціни
Падіння цін на нафту позначається на фінансових ринках в Азії на тлі побоювань загострення напруженості між США і Китаєм після закриття консульств в Х'юстоні і Ченду. Кількість випадків зараження коронавірусом в усьому світі, тим часом, перевищила 16 млн.
Читайте також: Ціни на нафту зросли, незважаючи на зростання запасів у США
Тим не менше, за підсумками липня Brent показала зростання четвертий місяць поспіль. Нафта марки WTI дорожчає третій місяць поспіль. Цьому сприяє безпрецедентне скорочення поставок з боку ОПЕК та її союзників, включаючи Росію, а також падіння видобутку в Сполучених Штатах.
Попит на нафту дещо покращився в порівнянні з II кварталом, підтримуючи ціни, хоча процес відновлення нерівномірний, оскільки поновлення блокувань у Сполучених Штатах та інших частинах світу знову обмежує споживання.
Читайте також: Що відбувається з цінами на нафту і як це позначиться на Україні
«Учасники ринку, схоже, турбуються відносно того, щоб зайняти правильну позицію на ринку, при цьому велика невизначеність все ще затьмарює перспективи, коли справа доходить до попиту», — відзначають аналітики ING.
Інвестори також стежать за штормом Ханна, який обрушився на узбережжя Техасу в минулі вихідні. Однак, наприкінці минулого тижня виробники і переробники нафти і газу заявили, що не очікують, що шторм вплине на діяльність.
Кількість діючих нафтових вишок у США зросла минулого тижня вперше з березня, показали дані Baker Hughes. Це є ознакою того, що спад нафтовидобутку в США досяг дна.
«Хоча ми вважаємо, що бурова активність досягла дна, ми не очікуємо її швидкого відновлення при поточних рівнях цін виробництва найближчим часом», — відзначають в ING.
Страхування від COVID-19. Виплата до 50 тисяч гривень
Згідно з попереднім планом вантаження і розрахунками Reuters, експорт російської нафти з західних портів в серпні зросте на 36% порівняно з липнем.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».