Чому не варто скупляти долари
«Вважаю, що не варто скуповувати зараз долари. Не тому, що населення створює попит на валюту. Фундаментальних причин немає», — сказав Устенко.
«28,5 млрд золотовалютних резервів зараз, найближчим часом має зайти порядку $2,5 млрд, резерви будуть на рівні, що перевищує $30 млрд, це історичний максимум, починаючи з 2012 року», — сказав радник президента.
Читайте також: Глава НБУ пояснив, чому нацбанк не виходив з інтервенціями на міжбанк
На скільки подорожчав долар за тиждень
Нагадаємо, весь тиждень валютний ринок лихоманило. Тільки з вечора четверга котирування долара знехотя почали просідати. Але в п'ятницю, після короткого періоду зміцнення гривні, долар знову пішов вгору.
У цілому за 20-24 липня долар на міжбанку подорожчав з 27,48/27,51 до 27,84/27,87 гривень. В обмінниках до вечора п'ятниці його продавали по 27,85 — 27,90 гривень. Котирування євровалюти також істотно зросли: до 32,33/32,36 гривень на міжбанку і до 32,10-32,20 гривень при продажу готівкового євро.
Відео: Доларозалежність: чому влада ЄС хоче слабкого євро, а НБУ — низьку облікову ставку (відео)
Що впливало на курс
До чинників, які істотно дестабілізували ситуацію з курсом долара і євро можна віднести:
- активні інформаційні «вкидання» народних депутатів і чиновників про необхідність швидкої девальвації гривні до мети в 30 грн/$;
- пертурбації в керівництві Нацбанку;
- валютні ралі по парі євро/долар на міжнародних ринках;
- спекулятивні атаки на гривню як за рахунок покупок валюти місцевими великими гравцями і нерезидентами на торгах, так і за рахунок розкручування ажіотажу серед населення.
Раніше повідомлялося
- Національний банк у період з 20 по 24 липня продав на міжбанківському валютному ринку $347,8 млн грн для згладжування надмірних курсових коливань. Про це зазначається в даних НБУ.