«Натомість трохи більше 20% готові сплачувати більше податків, але при цьому безкоштовно отримувати державні послуги», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Дохід з інвестиції: скільки доведеться заплатити державі

За словами кандидата філософських наук, старшого наукового співробітника Інституту соціології НАН України Ольги Іващенко, головний висновок дослідження – українці практично не знають, яким чином наповнюється бюджет, куди йдуть податки, проте більшість впевнена, що хоче платити менше податків.

«Платити менше податків і самим розпоряджатися доходом хочуть 56%. Переважна більшість – громадяни 30-39, за рівнем доходу – переважно середній та високий, але є й низькі. Натомість переважна більшість тих 20,6%, хто готовий сплачувати вищі податки, але мати більше безкоштовних послуг – армійські службовці та поліцейські», — пояснила Іващенко.

Читайте також: ЄСВ та єдиний податок-2020: розрахунки для ФОПів

За словами соціолога, пояснити ці цифри можна тим, що радянська хибна система низьких зарплат обернулася чималими проблемами і вже не працює, а у людей є колосальна недовіра до державних інституцій і сумніви у раціональності використання бюджетних коштів.

«Ще один тренд, який виявило дослідження КМІС – більшість українців поняття не мають, за який рахунок складається бюджет, яка в країні система оподаткування, і лише 18% знають, скільки в Україні податків. Натомість позитивна тенденція у тому, що все більше молодих людей починає добре орієнтуватися у фіскальній системі країни», — додали соціологи.

Читайте також: Новий податок на авто з пробігом: як зміняться ринок і ціни

«Йдеться про тотальну необізнаність населення у податковому плані. 18% респондентів вважають, що, купуючи товар, ми платимо 0% податку — тобто, вони не знають, що в ціну будь-якого товару закладено вартість ПДВ», — заявив виконавчий директор «CASE-Україна» Дмитро Боярчук

Читайте також: Які податки повинні сплачувати заробітчани