Нагадаємо, система електронної дистанційної ідентифікації фізичних осіб BankID Національного банку України — спосіб верифікації громадян через українські банки для надання адміністративних та інших послуг через інтернет.

Національний банк почав реалізацію проекту BankID в 2015 році. Зараз НБУ є власником системи і регулює відносини між її учасниками.

Переваги BankID для банків

Крім фінансової мотивації, банки мають й інші причини приєднуватися до Системи BankID НБУ. З одного боку, підвищується лояльність клієнта до банку, який пропонує новий і потрібний сервіс, з іншого, це сприяє більшому розповсюдженню банківських послуг серед населення.

У НБУ відзначають, що активний інтерес до системи BankID НБУ зараз виявляють небанківські фінансові установи.

Читайте також: Віртуальний фейс-контроль. Кому і куди відкриває доступ BankID

Наголошується, що незабаром через Систему BankID НБУ стане доступним і дистанційне відкриття банківських рахунків — дуже очікувана послуга на банківському ринку.

Які банки підключені до BankID

Національний банк почав реалізацію проекту BankID НБУ в 2015 році.

Зараз до системи підключені 44 учасники: 20 банків (Приватбанк, Ощадбанк, Альфа Банк, ПУМБ, Monobank, OTP Банк, А-Банк, банк Альянс, банк Форвард, банк Південний Кредобанк, Радабанк, Мотор-банк, банк Восток, Ідея Банк, Акордбанк, Асвіо Банк, Конкорд Банк, МТБ Банк) і 24 небанківські установи (портали послуг).

Раніше повідомлялося

  • З липня 2020 року запрацювала комерційна модель системи BankID НБУ.
  • Наразі для комерційних абонентів запрацював єдиний тариф — 20 гривень. Сервіс адміністративних і державних послуг не тарифікується.
  • У Нацбанку пояснюють, що учасник системи, який, наприклад, на власному сайті пропонує послуги, що вимагають підтвердження особистих даних користувача, оплатить цю вартість банку, який передасть йому необхідні дані через Систему BankID НБУ.