«Випуск цифрової монети є своєрідним мостом, що з'єднує класичну нумізматику з фінансовими технологіями, що швидко розвиваються», — зазначив голова правління банку Вітас Васіляускас.
Який вигляд має криптомонета
Фізичний аналог криптомонети присвячений двадцятьом членам Литовської Тариби (Ради) — громадським діячам, які підписали 16 лютого 1918 року Акт про проголошення незалежності Литви.
Монета на вигляд — як банківська картка, на верхній її частині зображена триколірна смужка в кольорах литовського прапора. Під нею розташовані колективне фото членів Литовської Тарибы і репродукція автографів, які вони поставили під актом про проголошення незалежності.
Читайте також: В Україні запровадять фінмоніторинг віртуальних активів
У конкурсі по розробленню проекту криптомонети брали участь компанії з Литви, Індії, Польщі й Сінгапуру.
Особливу увагу приділяли питанню віртуальної безпеки, щоб монета була захищена від копіювання та підробки, а платформа для її продажу витримувала велику кількість запитів клієнтів і протистояла кібератакам.
Переможцем стала литовська компанія iTree. Її фахівці створили цифровий жетон (віртуальний аналог монети) і платформу для продажу. Певний набір жетонів можна обміняти на фізичну монету.
Номінал і тираж монети
Номінал монети — 19,18 євро, що відсилає до року прийняття документа. Вага її фізичного аналога зі срібла становить 36,36 грама, тираж — 4 тисячі примірників.
Читайте також: Прибутковість 149-214%: п'ять найбільш прибуткових криптовалют 2020 року
Раніше повідомлялося
- Мінцифри разом з блокчейн-спільнотою розробляє законопроект, який дозволить внести зміни в Податковий кодекс України і запобігти різному трактуванню податкових зобов'язань.