«Сьогодні у нас на порядку денному планується продовження адаптивного карантину в Україні до 31 серпня. Ми всі бачимо, що такий формат і підхід до карантинних заходів дає свої результати і дозволяє нам контролювати рівень захворюваності в Україні», — зазначив він на початку засідання.
За його словами, такий підхід довів свою ефективність на рівні окремо взятих регіонів, тому уряд буде дотримуватися його і далі, щоб не допустити досягнення піків захворювань і не перевантажити систему охорони здоров'я.
Страхування від COVID-19. Виплата до 50 тисяч гривень
«Сьогоднішнє рішення вдосконалить принципи адаптивного карантину. Будемо сподіватися, що це дозволить зменшити навантаження на лікарні і наших лікарів», — додав прем'єр.
Рішення про продовження карантину було прийнято більшістю голосів народних депутатів.
Нова постанова
Нова постанова діятиме з 1 серпня до 31 серпня. Залежно від епідемічної ситуації будуть встановлювати «зелені», «жовті», «помаранчеві» та «червоні» рівні небезпеки.
Рівень встановлюватиметься автоматичною системою і затверджуватиметься комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС).
Моніторинг рівня небезпеки проводитимуть за тими показниками, що є зараз:
- завантаженість ліжок в закладах охорони здоров'я складає понад 50%;
- середня кількість ПЛР-досліджень та ІФА-тестів менше, ніж 24 на 100 тис. населення протягом тижня;
- коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу понад 11%;
- показник динаміки зростання випадків COVID-19 понад 10%.
Зокрема у регіонах «зеленої» зони дозволять відкривати дитячі табори й оздоровчі заклади.
Якщо п'ять днів поспіль у «зеленому» регіоні погіршуються показники щодо COVID-19, то він спершу переходить на «жовтий» рівень.
Нагадаємо
20 травня Кабмін продовжив карантин до 22 червня, але зробив його адаптивним.
17 липня адаптивний було продовжено до кінця липня.
В Україні з 22 травня діє так званий «адаптивний» (локальний) карантин. Це означає, що в разі загострення епідеміологічної ситуації в окремих регіонах, обмежувальні заходи буде посилено саме там, а не по всій країні.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».