Суть позову

До націоналізації Олег Гороховський володів 0,32% акціями Приватбанку.

Згідно із судовими матеріалами ініціатором закриття справи виступив Приватбанк. Він спирався на положення прийнятого в травні 2020 року «Закону про банки» №590-IX, відомого як «антиколомойський».

Госпсуд констатував, що згідно з положеннями цього закону «права та інтереси колишніх учасників банку, які були порушені під час виведення неплатоспроможного банку з ринку або ліквідації банку, можуть бути захищені тільки у спосіб компенсації в грошовій формі».

Читайте також: «Антиколомойський» закон: чому вкладникам доведеться опановувати банківський облік

Таким чином, Олег Гороховський поповнив список колишніх акціонерів Приватбанку, які вже програли суди по аналогічних справах.

Передісторія

  • У грудні 2019 року позов проти Приватбанку, Міністерства фінансів та Фонду гарантування вкладів фізосіб подавали міноритарні акціонери банку Олександр Дубілет (володів 1,36% акцій), Тимур Новиков (1,36%), Володимир Яценко (0,32%), Тетяна Гур'єва (0,24%) та Людмила Шмальченко (0,16%).
  • Суд не задовольнив позов міноритарних акціонерів, посилаючись на положення «антиколомойського» закону.
  • 21 травня президент Володимир Зеленський підписав «антиколомойський» закон.
  • 12 червня Госпсуд Києва закрив два провадження за позовами колишніх акціонерів Приватбанку: ТОВ «Реватис» і ТОВ «КС Груп» — які вимагали визнати недійсним договір купівлі-продажу банку в 2016 році.