Що вплинуло

Аналітики зазначають, що основним негативним чинником стало падіння індексу економічних очікувань (ИЭО) у червні одразу на 18,8 п. – до 71,9 п.

Зокрема, індекс очікуваних змін особистого матеріального становища знизився на 18,3 п. – до 74,2 п., очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року – на 17,7 п., до 55,9 п., а протягом найближчих п'яти років – на 20,3 п., до 85,7 п.

Читайте також: Марченко: «У 4 кварталі вже будуть помітні серйозні показники відновлення економіки»

Оцінка поточного стану

Індекс поточного становища (ІТП) за підсумками червня залишився на рівні 54,8 п., хоча його складові змінилися діаметрально протилежно: індекс поточного особистого матеріального становища знизився на 8,5 п. – до 45,8 п., тоді як індекс доцільності великих покупок зріс на 8,7 п. – до 63,8 п.

Аналітики Info Sapiens вказують, що в червні показник індексу очікуваної динаміки безробіття збільшився незначно – на 1,4 п., до 153,2 п., тоді як індекс інфляційних очікувань підскочив одразу на 17,6 п., до 183,0 п.

Очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців також трохи погіршилися: індекс девальваційних очікувань зріс на 6,2 п. — до 142,7 п.

Відео: Новий глава НБУ. Що буде з інфляцією і курсом гривні

У дослідженні сказано, що порівняно з докарантинним березнем, ІСН втратив 8 п. Найбільшого падіння зазнав індекс оцінки поточного матеріального становища – на 14 п., а індекс доцільності великих покупок знизився на 11 п., незважаючи на зростання в червні.

Очікування щодо особистих доходів

Індекс очікувань щодо майбутнього особистого доходу в червні залишився на рівні березня. Споживачі сподіваються на повернення доходу до звичного рівня в результаті зростання економіки після карантину.

Раніше повідомлялося

  • Бізнес погіршив очікування щодо відновлення економіки, інфляції та власних фінансових і виробничих результатів у наступні 12 місяців. Про це свідчить опитування керівників компаній, проведене Нацбанком у другому кварталі.
  • Кожна п'ята компанія прогнозує погіршення свого фінансового стану. Інші впевнені, що їх фінансова стабільність залишиться, як мінімум, на поточному рівні.