Головні завдання в межах стратегії
«Головні завдання, на виконання яких спрямована Стратегія, – це сталий розвиток інновацій, розвиток Cashless economy, підвищення фінансової грамотності споживачів та бізнесу», — йдеться в повідомленні.
Документ структурує та деталізує тренди і напрями розвитку фінансових інновацій на наступні п’ять років.
Читайте також: Власники карток Приватбанку тепер можуть знімати готівку в касах магазинів
У межах документа розроблено перелік заходів, дій та виконавців, а також індикаторів досягнення стратегічних цілей в кожному з трьох стратегічних напрямів:
- розвинена кешлес-економіка;
- високий рівень цифрової та фінансової грамотності;
- стала фінтех-екосистема.
Читайте також: 87 зі 100 операцій у травні були безготівковими — НБУ
«Працюючи над Стратегією, ми розробили стійку модель майбутньої української фінтех-екосистеми. Вона має бути інтегрованою у світовий ландшафт, створювати інституціональні та інвестиційні умови для розвитку цифрових сервісів, а також стимулювати попит на інноваційні фінансові продукти і сприяти розвитку талантів на ринку», – зауважив директор Департаменту стратегії та розвитку Національного банку України Сергій Карпенко.
Раніше повідомлялося
- У першому кварталі 2020 року кількість безготівкових операцій порівняно з аналогічним періодом 2019 року, зросла на 24,5%, а сума — на 15,6%.
- Загальна кількість операцій (безготівкових та отримання готівки) з використанням платіжних карток у першому кварталі 2020 року склала 1385,3 млн шт., а їх сума – 920,5 млрд грн.
- Національний банк планує підвищити частку безготівкових розрахунків платіжними картками до кінця 2020 року до 55% з поточних 50%.