Сьогодні вранці Фінансовий комітет Верховної Ради рекомендував кандидатуру Кирила Шевченка. Проти проголосував один член комітету, утрималися — п'ятеро.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський увечері 15 липня вніс у Верховну Раду проект постанови про призначення голови правління Національного банку України.
Як писав «Мінфін», Зеленський пообіцяв главі МВФ Кристаліні Георгієвій до кінця тижня запропонувати Раді нового керівника Національного банку України.
Виступаючи на засіданні фінансового комітету, Шевченко заявив, що особливу увагу приділятиме стабільності гривні. Також він пообіцяв не допустити неконтрольованої інфляції.
Трансляція виступу
Читайте также: Кирило Шевченко: На посаді голови НБУ не допущу неконтрольованої інфляції
Що ми знаємо про Шевченка
Кирило Шевченко з 2015 року очолює державний Укргазбанк, більше 20 років працює у банківській системі. Має багато зв’язків та отримав чималий вплив.
Його знають, як достатньо тямущого спеціаліста і великого дипломата, який вміє домовлятися з усіма. Йому вдалося знайти точки дотику і з командою колишнього президента Петра Порошенка, і Володимира Зеленського. Кажуть, що саме завдяки зусиллям Шевченка, його заступник Євген Мецгер в Укргазбанку очолив державний Укрексімбанк. Також він лобіював Геннадія Хелемського у голови Ощадбанку, і той був на волосинці від призначення. В останній момент програв Сергію Наумову з Піреус Банку.
Читайте також: Директор МВФ: В інтересах України зберегти незалежність НБУ
*з резюме Кирила Шевченка
Головним досягненням Кирила Шевченка у ЗМІ підноситься очищення балансу Укргазбанку від токсичних активів після кризи 2014-2016 роки. Було багато розмов про те, що цей процес має закінчитися входженням до складу акціонерів нашого держбанку Міжнародної фінансової корпорації (МФК, IFC) — однієї зі структур Світового банку. Однак переговори з цього приводу затягнулись. У Міністерстві фінансів прогнозували, що угода відбудеться до кінця 2019 року. Але фінальних домовленостей ще не досягнуто.
Розповідають, що Шевченко давно хотів очолити Нацбанк. Єдиною перешкодою до цієї посади вважається історія із закриттям Терра Банку шість років тому. У 2010 році Шевченко з партнерами став акціонером і топ-менеджером цієї структури, а у 2012 році продав банк. У 2014 році банк був визнаний неплатоспроможним, і навіть відкривалися кримінальні справи щодо розкрадань. Правоохоронці не довели все до логічного кінця, і до цієї історії досі вистачає запитань.
Раніше «Мінфін» докладно писав про рейтинг кандидатів на посаду голови НБУ в статті Депутати хочуть змінити голову НБУ: хто прийде після Смолія.