Розпорядження міністерства

«Відповідно до чинного законодавстваУкраїни, до 1 січня 2025 року всі власники нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок або їхні спадкоємці повинні оформити право власності на свої паї. Якщо вимога не буде виконана, буде вважатися, що власники ділянок автоматично відмовилися від землі, і вона перейде в комунальну власність територіальної громади», — йдеться в повідомленні.

Читайте також: Податок 6000 гривень за гектар землі. Прем'єр прокоментував ідею

«Органам місцевого самоврядування забороняється протягом 7 років з дня державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку, сформовану з невитребуваних часток, передавати ці паї у приватну власність іншим особам, крім власників», — додали в міністерстві.

Як зареєструвати право власності

В Мін'юсті розповіли, що потрібно робити, щоб зареєструвати право власності на земельний пай.

Громадянину необхідно звернутися в орган місцевого самоврядування з документом, що засвідчує право на земпай (пай) і заявою про виділення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості).

Також необхідно звернутися в землевпорядну організацію для розроблення технічної документації на земельну ділянку.

Читайте також: Мораторій знято. Рада відкрила ринок землі

Також, наголосили в Мін'юсті, власнику паю необхідно звернутися до суб'єкта держреєстрації прав або нотаріуса для проведення держреєстрації права власності на земельну ділянку.

Для державної реєстрації прав заявник подає оригінали документів, необхідних для відповідної реєстрації та документ, що підтверджує сплату адміністративного збору за державну реєстрацію прав.

Читайте також: У Раді озвучили мінімальні ціни для продажу землі за новим законом

Зазначається також, що власник паю може звернутися до суду з визначення додаткового строку на оформлення права власності.