Що відбувалося з акціями

З моменту відкриття торгів на торговому майданчику Nasdaq нью-йоркської фондової біржі в понеділок спостерігався ажіотажний попит на акції Tesla. У перші дві години їх вартість зросла на 16%.

Попит був викликаний публікацією звіту компанії про обсяги продажів автомобілів у другому кварталі. Попередньо очікувалося, що Tesla продасть близько 72 000 автомобілів за звітний період. Але дані компанії показали цифру в 90 650 авто. Також, попит підігрівався чутками про швидке включення акцій Tesla в біржовий індекс S&P 500.

Читайте також: Tesla стала найдорожчим автовиробником світу. Акції вперше перевищили $1000

Як поводились інвестори

Коли ціна почала наближатися до позначки $1 800, інвестори почали активно продавати акції. Протягом всього п'яти хвилин їх вартість впала на $209. В наступні п'ять хвилин знову був зафіксований різкий стрибок вартості – на $218.

Читайте також: Валюти, метали, нафту, акції — трейдинг дозволяє заробляти майже на всьому

До кінця торгової сесії ціна поступово знижувалася і зупинилася на позначці $1 497. Це на $47 менше, ніж ціна закриття попередньої сесії в п'ятницю 10 липня.

Прогноз вартості акцій

  • З 1 червня, коли акції Tesla вперше перевищили позначку в $1000, їх вартість збільшилася на 70% всього за місяць. Очікувана середня ціна акцій Tesla в 2020 році, прогнозована біржовими аналітиками – всього $805.
  • На думку Адама Джонаса, профільного аналітика інвестбанку Morgan Stanley, вартість акцій Tesla переоцінена на 100%. «Щоб виправдати поточну ціну на акції, компанії необхідно продати 4 млн автомобілів на рік. Поки вона продала лише 500 000», — цитує Джонаса Observer.
  • Занадто завищена ціна буде і далі бути приводом для спекулятивних атак, впевнений аналітик.

Також читайте

Наприкінці червня Верховна Рада ухвалила закон про деривативи та фінансові ринки. Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв назвав документ «фінансовим безвізом», завдяки якому можна створити український ринок капіталу за європейським зразком.

«Мінфін» зустрівся з головою НКЦПФР, щоб з’ясувати, що закон змінить на практиці, як він захищатиме права інвесторів та куди вони зможуть вкладати свої гроші.

Читайте інтерв'ю