По-перше — нічого поки так і не змінюється в розумінні ситуації навколо посади Голови Нацбанку. І хоча коло претендентів поступово звужується — остаточної ясності немає. Це створює певну нервозність на ринку.

По-друге — сьогодні аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. Як і прогнозував «Мінфін» у своїй тижневої аналітиці — чиновники вирішили встановити поріг в 500 млн гривень за номіналом щодо облігацій на 77 днів і не обмежувати обсяги розміщення гривневих ОВДП на 350 і 945 днів, а також за доларовими облігаціями на 323 дні.

Ми прогнозуємо активний інтерес місцевих і іноземних інвесторів до доларових паперів, і слабку активність нерезидентів в частині купівлі гривневих ОВДП. Основними покупцями облігацій в нацвалюті — будуть держбанки. Фактор аукціону вплине на поведінку ресурсного ринку і опосередковано — і на валютний міжбанк.

Партнер прогнозу курсів — Приватбанк

Слухайте прогнози від «Мінфіну» на «Просто радіо»

Не варто забувати і про отримані банками на тендері Нацбанку з рефінансування більш ніж 5,1 млрд гривень. Частина цих коштів піде в ОВДП, але частина — на валютний ринок і на викуп у нерезидентів облігацій на вторинному ринку, що в кінцевому підсумку — теж потрапить на міжбанк.

По-третє — господарська діяльність підприємств і майбутні бюджетні платежі. Дефіцит гривні у місцевих компаній для фінансування своєї поточної діяльності змушує експортерів активно розпродавати валютну виручку, що працює на користь нацвалюти.

Крім цього, з огляду на вихідні — у клієнтів для розрахунків з бюджетом залишається не так багато часу — всього 5 робочих днів з урахуванням вівторка. Частина великих платників податків вже з 14-го числа поступово почнуть концентрувати гривню під майбутні бюджетні проплати, що також позитивно для нацвалюти.

По-четверте — на міжнародних ринках не все спокійно. У найближчі дні відбудеться зустріч ОПЕК + щодо подальших перспектив обмежень видобутку нафти і якщо нафтовидобувачі домовляться — ціни на неї можуть знову піти вгору.

Крім цього — в цей же період пройде саміт країн ЄС про пакет допомоги на 750 млрд євро, а 16-го числа — буде оголошена ставка ЄЦБ і пройде виступ його голови Крістін Лагард.

Це все спровокує валютні ралі по парі євро / долар, що опосередковано відіб'ється на курсі євровалюти щодо грівни.

Як і раніше, поведінка нерезидентів і спрямування коштів рефінансу Нацбанку — залишаться головними загрозами для гривні на найближчий час.Спекулятивні спроби розгойдати курс у форматі гри «на підвищення» — продовжаться. При наявності надлишку пропозиції долара на міжбанку — регулятор вийде на торги з інтервенцією по його викупу. Якщо ж надлишку валюти спостерігатися не буде — НБУ вважатиме за краще не втручатися в хід торгів.

Котирування міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 14 липня будуть знаходитися у межах: долар — коридор 27,05 — 27,30 гривень, євро — коридор 30,56- 31,01 гривень. Обсяг операцій на торгах за нашими розрахунками буде перебувати у межах до $ 260 млн при здійсненні до 540-620 угод.

Як і всі дні цього непростого тижня — готівковий ринок у вівторок залишиться заручником поведінки міжбанку. При необхідності власники обмінників будуть часто змінювати свої цінники в залежності від поведінки безготівкових котирувань.Особливо — по євро.

Курс в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах:

Долар — коридор котирувань покупок і продажів 26,85 — 27,30 гривень;

Євро — коридор 30,15 -31,00 гривна.

По долару більшість обмінників буде тримати спред порядка 15-25 копійок, а по євро фінансисти його дещо розширять — до 25-50 копійок.

Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

Курс в банках: прийом 26,85-27,10 і продаж 27,15-27,30 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,00-27,15 гривень і продаж 27,15- 27,20.

Стежте за цікавими й ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram