«Тінь» та інші проблеми бізнесу

«Програма розрахована на малий бізнес. Але давайте будемо чесними: великий відсоток економіки знаходиться в тіні. У малого бізнесу немає фінансової звітності, або вона «намальована» на папері. Плюс вони повинні надати якусь заставу (хоча застава — це не панацея, адже застави не платять відсотки)», — каже Рожкова.

Читайте також: Міністр про програму «5-7-9%»: Банки не хочуть брати на себе ризики

За її словами, кредит навіть за пільговою ставкою – це все одно кредит, а не благодійність. Банки не своїми грошима розпоряджаються. Вони видають кредити за рахунок залучених коштів вкладників, а збитки банків покривають акціонери зі своєї кишені.

Читайте також: Рада отправила на доработку законопроект о портфельных госгарантиях

Які банки видають кредити

Кількість банків, які видають кредити за програмою підтримки бізнесу, збільшилась до 16: Укргазбанк, Ощадбанк, Приватбанк, Укрексімбанк, Банк Львів, ПУМБ, Кредобанк, Альфа-Банк, Банк Альянс, Таскомбанк, Банк Восток, Полікомбанк, Мегабанк, Райффайзен Банк Аваль і Банк Глобус, Креді Агріколь Банк, ОТП Банк.

Раніше повідомлялося

  • За перші 100 днів дії програми «5-7-9» банки разом видали 462 пільгових кредити на загальну суму 283,5 млн грн.
  • За минулий тиждень банки видали 135 нових кредитів на загальну суму близько 300 млн грн (281,042 млн грн).
  • Найбільше позик за програмою оформили державні банки: Украгзбанк – 170, Приватбанк – 145, а Ощадбанк – 140, які першими приєдналися до програми.