Чому Фонд гарантування опинився в небезпеці

Як писав «Мінфін», Конституційний суд відновив розгляд справи про відповідність Конституції закону «Про систему гарантування вкладів фізосіб».

Якщо КСУ задовольнить конституційне подання не в повному обсязі, інститут системи гарантування вкладів опиниться поза правовим полем.

«Якщо це рішення буде мати ретроспективну дію і поширюватиметься на весь період з моменту виникнення Фонду гарантування, діяльність ФГВФО за всі роки буде визнана незаконним», — пояснює Катерина Рожкова.

Читайте також: Якщо Фонд гарантування вкладів опиниться поза законом. У НБУ розповіли про 2 сценарії — поганому і ще гірше

За її словами, це матиме кілька наслідків:

  • всі внески, які платили комерційні банки протягом існування Фонду, треба буде їм повернути;
  • всі рішення щодо ліквідації банків, створення перехідних банків, продажу активів і пасивів з балансу неплатоспроможних банків доведеться визнати незаконними;
  • 2 мільйони вкладників неплатоспроможних банків, які отримали близько 100 млрд грн компенсацій, повинні будуть повернути ці кошти в Фонд.

Читайте також: КСУ відновив справу про націоналізацію Приватбанку. ФГВФО звернувся до Зеленського

Нагадаємо

22 червня ЗМІ опублікували лист директора-розпорядника ФГВФО Світлани Рекрут. Вона попросила президента Володимира Зеленського терміново скликати Раду національної безпеки і оборони. Причина — 30 червня Конституційний суд міг припинити існування Фонду. Зеленський офіційно не відповів на звернення Рекрут.