Про що сказав прем'єр

«Бюджет затверджено з дефіцитом 7,5%. Це значно менший дефіцит, ніж у багатьох європейських країнах. Якщо брати країни Європи, то дефіцит бюджету цього року коливається на рівні 10-14%...

Цей дефіцит узгоджений з МВФ під час переговорів про чергову програму stand-by, яка сьогодні вже відкрилася і працює. Цей дефіцит узгоджений з нашими партнерами. Ми розуміємо джерела його покриття і розуміємо, як будемо завершувати цей рік», — сказав Шмигаль.

Читайте також: У 1 кварталі держбюджет недоотримав 11,6% доходів

За словами Шмигаля, це економічний показник, який сьогодні не становить значної або взагалі не становить проблеми, з точки зору його покриття і виконання бюджету цього року.

Читайте також: Держбюджету за півроку недоотримав 6,2% надходжень — Держказначейство

Прем'єр нагадав, що в травні і червні був виконаний план по дохідній частині держбюджету, причому як за податками, так і за митними надходженнями.

Чи є загрози для виплат держборгу

Крім того, Україна продовжує виконувати всі зобов'язання щодо погашення та обслуговування держборгом, сказав прем'єр.

Також він зазначив, що консолідований держборг на сьогодні становить $80 мільярдів, що є «абсолютно адекватною цифрою для ВВП України у порівнянні з іншими країнами.

Читайте також: Україні потрібно буде виплатити 600 мільярдів за держборгом у 2021 році

»Ні Міністерство фінансів, ні Міністерство економіки, ні внутрішні експерти не вбачають сьогодні загрозу або ризик в дефіциті бюджету в сумі консолідованого суверенного боргу України", — резюмував прем'єр.

Нагадаємо

  • У квітні Рада внесла «антикризові» зміни в державний бюджет на поточний рік, збільшивши його дефіцит майже втричі — до 298,4 мільярда гривень, або 7,5% від ВВП.
  • Новий держбюджет базується на прогнозах падіння ВВП на 3,9%, тоді як раніше очікувалося зростання на 3,7%, безробіття – 9,4% замість 8,1%, середньорічного курсу гривні — 29,5 грн/$ проти 27 грн/$, а також прискорення інфляції до 8,7%.
  • У 2019 році дефіцит держбюджету становив 78 мільярдів гривень, або 1,9% ВВП, за планового показника 91,1 мільярда гривень, або 2,26% ВВП.