Як відзначає агентство, це рекордний показник для бізнесмена. Попередній максимум в $167,7 млрд, згідно з рейтингом, був встановлений 4 вересня 2018 року.
Зростання статків Безоса відбулося за рахунок підвищення вартості акцій Amazon: на торгах у середу, 1 липня, вона піднялася на 4,4%, до рекордних $2878,7 за штуку. Безосу належить 11% акцій ритейлера, тільки з початку року він розбагатів на $56,7 млрд.
Стан колишньої дружини Безоса Маккензі, яка після розлучення стала власницею 4% акцій Amazon, Bloomberg оцінив в $56,9 млрд.
У середині травня експерти компанії Comparisun припустили, що Безос в 2026 році може стати першою людиною зі статком вище $1 трлн. Аналітики відзначили, що за останні п'ять років оцінка капіталу голови Amazon зростала із середнім темпом 34% в рік.
Більшість з тих, хто зміг суттєво наростити своє багатство в цьому році, також є представниками технологічного сектора, пише Bloomberg.
У їх числі — генеральний директор Tesla Ілон Маск, який з 1 січня розбагатів на $25,8 млрд (за даними рейтингу Bloomberg, до $53,4 млрд) і глава Zoom Ерік Юань, статки якого зросли майже в чотири рази — до $13,1 млрд.
Читайте також: Число мільярдерів у світі рекордно зросла в 2019 році
В кінці травня аналітики повідомили, що протягом двох місяців пандемії мільярдери США збільшили свої статки на $434 млрд (з 18 березня по 19 травня).
У той же час сукупний статок найбагатших росіян з початку року знизилося приблизно на $31,81 млрд. Більше за всіх втратили співвласник «Новатек» Леонід Міхельсон і Геннадій Тимченко, який володіє частками в «Новатек», а також в «Сибур».
Статки одного з основних власників «Норнікеля» Володимира Потаніна з січня впали на $1,88 млрд. до $26,2 млрд. При цьому він залишається найбагатшим з жителів РФ у списку BBI. На другому місці розташувався Михельсон, капітал якого за перше півріччя зменшився на $5,76 млрд до $18,8 млрд.
На третьому місці ключовий бенефіціар НЛМК Володимир Лісін, чиє багатство скоротилася на $2,97 млрд до $18,4 млрд.
У п'ятірку також потрапили співвласник «Лукойлу» Вагіт Алекперов (статки впали з $4,77 млрд до $17,5 млрд), а також Алішер Усманов («Металоінвест», «Мегафон»), капітал якого збільшився на $669 млн до $17,3 млрд.