Що змінилося
Відтепер перед застосуванням заходу впливу Національний банк буде запрошувати представника банку на засідання Правління або Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем.
Під час засідання представник банку зможе дати пояснення або висловити заперечення щодо заходу впливу. Такий підхід надасть банкам додаткові можливості для обстоювання власної позиції.
Читайте також: НБУ покарав фінустанову за порушення операцій з валютою
Окрім цього, у рішенні Національного банку про застосування заходу впливу з’явиться новий пункт: оцінки і висновки.
Рішення також міститиме пояснення адекватності застосування заходу впливу.
Національний банк також уточнив критерії віднесення банку до категорії проблемних за наявності конфлікту інтересів. Так, якщо між власниками істотної участі в банку є протиріччя і це шкодить його діяльності, банк буде визнано проблемним.
Читайте також: Нові правила фінмоніторингу: За що банки будуть блокувати рахунки і доносити на клієнтів
Що це дасть
Такі нововведення підвищать прозорість ухвалення рішень Національного банку щодо застосування заходів впливу та сприятимуть кращому розумінню ринком регуляторної політики Національного банку.
Нагадаємо
- Національний банк у квітні застосував до трьох банків заходи впливу за порушення законодавства у сфері фінмоніторингу.
- У березні Нацбанк застосував до чотирьох банків заходи впливу за порушення законодавства у сфері фінмоніторингу: РВС Банк, Банк «Український капітал», Державний Укрексімбанк, ПроКредит Банк.