Прогноз аналітиків

Аналітики ICU прогнозують, що НБУ у вересні знизить облікову ставку з нинішніх 6% до 5,5% з подальшим підвищенням у 2021 році до 6,5%, а також продовжить використовувати інструменти надання ліквідності за наявності відповідної потреби у банків.

«Банки будуть підтримувати надійних позичальників кредитними ресурсами, однак ми не очікуємо істотного посилення кредитування обережного поводження банків і дефіцит платоспроможних позичальників. Урядові ініціативи щодо стимулювання кредитування будуть мати тільки маржинальні ефекти», – зазначено в огляді.

Читайте також: Інфляція в річному вимірі сповільнилася до 1,7% — Держстат

Аналітики ICU прогнозують розширення дефіциту держбюджету в цьому році до 6% ВВП, що нижче порівняно з запланованим рівнем 7,5% ВВП через стримування певних витрат внаслідок обмеженості ресурсних джерел.

Інвестгрупа очікує, що нерезиденти почнуть поступово повертатися на ринок внутрішніх облігацій у другому півріччі 2020 року. Разом з тим вважає, що основним джерелом попиту на гривневі облігації будуть вітчизняні банки.

Читайте також: Нерезиденти будуть обережно повертатися на ринок ОВДП. Обсяг інвестицій на кінець року може перевищити 120 мільярдів

Відповідно до огляду аналітики прогнозують помірне збільшення співвідношення державного боргу до ВВП з 50,6% до 2019 році до 56,9% у поточному з невеликим зниженням у наступному до 56,2%.

Інвестгрупа зазначила, що зовнішня позиція економіки України виявилася досить стійкою до ефектів «коронакризи».

«Через падіння цін на нафту і природний газ, а також скорочення внутрішнього попиту в перші чотири місяці 2020 року поточний рахунок був зведений з профіцитом. Ми очікуємо, що профіцит складе близько 1% ВВП за весь рік. Однак на тлі відновлення внутрішнього попиту і збільшення імпортних цін на енергоносії дефіцит повернеться восени, а в наступному році дефіцит буде дорівнювати 1,2% ВВП», – пояснюється в документі.

Читайте також: Міністр економіки розповів, яка інфляція потрібна Україні

Уточнюється, що повернення дефіциту поточного рахунку разом з очікуваним зниженням процентних ставок призведе до помірного послаблення гривні наприкінці 2020 році – до 28-29 грн/$1. При цьому в 2021 році аналітики не очікують значних змін обмінного курсу.

Згідно з документом ICU прогнозує зростання безробіття в 2020 році до 10% (з 8,2% до 2019), а в 2021 році – зниження до 9,5%.

Читайте також: Помилковий курсовий прогноз коштував держбюджету 7 мільярдів

За оцінками ICU, міжнародні резерви України до кінця року можуть скоротитися до $26,3 млрд з поточних $28,7 млрд, які збільшилися після отримання Україною першого траншу від МВФ ($2,1 млрд). У 2021 році експерти прогнозують зростання показника до $28,5 млрд.

Раніше повідомлялося

  • Реальний валовий внутрішній продукт у першому кварталі 2020 впав на 1,3%. У попередньому прогнозі очікувалося 1,5%. Про це свідчать дані Держстату.
  • Кабмін прогнозує, що у зв'язку з негативним впливом пандемії коронавіруcу ВВП України у 2020 році може впасти на 4-8% порівняно з 2019 роком.