Що відомо про аукціони

Раніше НБУ встановив постійну ставку для відповідного рефінансування на рівні облікової ставки НБУ (6%).

Нагадаємо, регулятор провів шість тендерів з рефінансування банків на 90 днів на загальну суму близько 9,93 млрд грн. Один з аукціонів, запланований на 5 червня, не відбувся.

Читайте також: Рефінанс НБУ. Хто з банків отримав найбільше (список)

Крім того, регулятор провів два аукціони з рефінансування банків на термін від року до п'яти років, на яких в цілому надав банкам 4,5 млрд грн.

Читайте також: Куди піде рефінансування НБУ і чи є загроза для курсу

Що це дасть банкам

Тендери довгострокового рефінансування спрямовані на виконання одразу кількох цілей, пов'язаних як із збереженням фінансової стабільності в країні, так і зі стимулюванням економічного зростання.

«На сьогодні гривнева ліквідність банківської системи перевищує 200 млрд грн, а валютна $8 млрд. Тому запровадження нового інструменту носить, радше, превентивний характер на випадок розгортання більш серйозних кризових явищ у світовій економіці», — зазначали раніше в НБУ.

Читайте також: НБУ допоможе економіці «встати на ноги». Банкам розширять програму рефінансування кредитів

Нагадаємо

  • Регулятор повідомляв, що буде проводити аукціони з 90-денного рефінансування кожну п'ятницю в період з 30 квітня по 30 червня, тобто наступний тендер відбудеться 26 червня.
  • Тендери з рефінансування на термін від року до п'яти років проводяться кожну другу п'ятницю місяця також з 30 квітня по 30 червня.