На скільки зменшились резерви
«У травні резерви зменшилися на 1,3%, втім залишаються на рівні, близькому до показників початку року. Зниження резервів протягом минулого місяця пов'язано насамперед з погашенням значної частини нинішніх зобов'язань за державним боргом», — йдеться в повідомленні.
Читайте також: Чому ніхто не помітив, що скасували військовий збір на прибуток за ОВДП
«Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,4 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов'язань України з поточних операцій уряду і Національного банку», — додали в НБУ.
Що вплинуло
Серед чинників, які визначали динаміку резервів протягом місяця, в НБУ назвали:
- операції Кабміну з управління держборгом. На обслуговування та погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті в загальному було направлено $1476,1 млн. З цієї суми $1009,2 млн сплачено за ОВДП, $337,7 млн — за ОВДП, номінованих у валюті, $60 млн — за зобов'язаннями перед МВФ, решту коштів — за іншими зобов'язаннями перед іноземними кредиторами;
- операції НБУ на міжбанківському валютному ринку. Всього в травні Національний банк викупив $660,6 млн. Інтервенції з продажу валюти не проводилися;
- переоцінка фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості і курсів валют).
Читайте також: Як антикризові заходи ЄЦБ вплинуть на курс євро і українські євробонди
Раніше повідомлялося
- Чисті міжнародні резерви Національного банку України за квітень зросли на 4,8% — до $16,845 мільярда.
- З початку 2020 року чисті резерви зросли на 6,7%.
- Станом на 1 травня міжнародні резерви склали $25,695 мільярда, що на 3,1% вище показника місяцем раніше.
- Раніше з НБУ заявили, що золотовалютні резерви України у 2020 році перевищать $29 млрд, незважаючи на період пікових виплат за зовнішніми боргами.