Хто в реєстрі боржників
Щомісяця 30 тисяч українців потрапляють до реєстру боржників за вчасно не сплачений штраф за порушення правил дорожнього руху, повідомляють у Опендатабот.
«20% з усіх осіб, які перебувають у реєстрі боржників, — це особи, які вчасно не сплатили штраф за порушення правил безпеки руху.
Читайте також: Після запуску нових камер порушення на дорогах скоротилася на 40%
Заходи впливу на боржників
На них можуть накладати ряд обмежень. Наприклад, заборону відкривати рахунки в банках, оформлювати угоди у нотаріусів або виїжджати з країни. До того ж, якщо штраф не сплачено за 15 днів, його розмір збільшується в 2 рази», — заявив юрист Опендатабот Федір Сафір.
Читайте також: «Листи щастя» водіям почнуть приходити в червні. Як буде працювати система
У Опендатабот тепер можна перевірити наявність штрафу і оплатити його.
Як сплатити штраф
Для цього потрібно додати Опендатабот в улюблений месенджер, ввести свій ІПН або серію та номер постанови і оплатити його.
Квитанцію про сплату штрафу тепер не потрібно відправляти в МВС, Опендатабот сам повідомить про сплату. Квитанцію завжди можна перевірити на порталі check.gov.ua.
Система відеофіксації і нові штрафи
1 червня в Україні запустили систему автоматичної фото- і відеофіксації порушень правил дорожнього руху (ПДР).
У місцях найбільшої концентрації ДТП з тяжкими наслідками порушення ПДР тепер будуть фіксувати спеціальні камери, а порушників будуть розсилати «листи щастя» — спеціальні повідомлення про штрафи поштою.
Оформити електронний поліс ОСАГО онлайн
Штрафи:
- За перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год (2 км/год — додатковий бонус на похибку вимірювального приладу «Каскад», ДСТУ дозволена до ± 3 км/год) передбачений штраф 255 грн 510 грн — за перевищення більш ніж на 50 км/ч.
- При цьому штраф зменшується на 50%, якщо він сплачений протягом 10 банківських днів з моменту отримання ухвали.
Читайте також: Оплата грошима. Рада скасувала штрафні бали за порушення ПДР при відеофіксації
Раніше повідомлялося
- На першому етапі запрацюють камери в Києві та Київській області — їх вже встановлено 50, з них 20 в столиці і 30 в області.
- Всього, за даними МВС, в Україні планують встановити близько 700 таких комплексів.