«Моя кар’єра в Україні» – всеукраїнський проєкт, в рамках якого десятикласники пишуть есе про свою майбутню професію, автори кращих есе беруть участь у регіональних конференціях, а потім — у національній. На п’ятій регіональній конференції «Моя кар’єра в Україні» 60 авторів найкращих есе Донецької області зустрілися з керівниками компаній та установ, і отримали від них профорієнтаційні поради.
Марина Саприкіна, керівниця Центру «Розвиток КСВ», надихнула учасників брати відповідальність за своє майбутнє: «Зараз ви в тому віці, коли до вас є дуже багато очікувань. Але ви маєте самостійно зрозуміти, що вам подобається, і приймати самостійну відповідальність за своє майбутнє».
У ТОП-5 професій десятикласників Донецької області увійшли: лікар/ка, журналіст/ка, вчитель/ка, програміст/ка та юрист/ка. Спікери, серед яких були і представники омріяних професій, дали свої поради.
Андрій Висоцький, керівник Маріупольського РЦ ПУМБ, підкреслив: «Варто розвивати системне мислення, прагнути до нового й цікавого. Якщо будете працювати щиро та від душі, розвиватись разом з вашою справою та компанією, вас обов’язково помітять й гідно оцінять!»
Катерина Шнейдер, начальник відділу ювенальної превенції УПД ГУНП в Донецькій області, капітан поліції, наголосила: «Сьогодні ми створюємо проекти не на місяць чи два, а на довгий час – ми хочемо розвивати поліцію, робити її прогресивною. Прагнення змін на краще мотивує. Бажаю вам знайти роботу, від якої у вас будуть горіти очі!»
Алевтина Швецова, ведуча ранкового шоу «Ранок Маріуполя» на каналі МТВ, зарядила підлітків позитивом: «Потрібно бути відмінником саме в своїй справі і бути в ній найкращим. З таким підходом на вас почнуть рівнятись. Якщо у вас випадає можливість проявити себе, не варто соромитись, такий шанс випадає не завжди! Камер нема, нічого навколо нема, усміхніться і починайте справу з гарним настроєм».
Під час конференції учасники також взяли участь у грі «Банк Майбутнього», яка була адаптована до нової онлайн-реальності. Завдяки ній десятикласники познайомились із трендами майбутнього. Школярі презентували свої ідеї вирішення 7-ми найбільших викликів: кліматичні зміни, перенаселення, діджиталізація, роботизація, увага до здоров’я, перенасичення інформації та загроза пандемій. Учасники/ці радо поділились своїми емоціями після конференції і розказали, як вона вплинула на їх кар’єрні плани.
«Я після конференції остаточно зрозуміла, ким хочу бути. Дякую вам за це! Дуже сподобалася командна гра, спікери були просто неймовірні,» — розповідає Катерина Ковальова, учасниця регіональної онлайн-конференції «Моя кар’єра в Україні».