Курс в бюджеті
Міністр нагадав, що в держбюджеті-2020 закладено курс на рівні 30 грн/$.
«Ми не могли закладати інший курс, враховуючи, що бюджет формувався в березні, і на ринку були певні курсові коливання. Враховуючи, який був тренд в березні, ми взяли ще реалістично-оптимістичний курс. Курс гривні міг бути і 35, 40, якби Нацбанк вчасно не стримав своїми інструментами негативний тренд на ринку», — сказав він.
Дивіться також: Чудеса кризи. Дорожчає все, крім долара
За його словами, при фактичному курсі нижче 30 грн/$ втрачається частина доходів від митниці, від імпортного ПДВ, який прив'язаний до курсової складової. З іншого боку з'являється певна економія на обслуговуванні боргу, яка не покриває інших втрат.
Читайте також: Яким буде курс в перший тиждень літа
При цьому в Україні зберігається негативне сальдо торгового балансу. Офіційний прогноз сальдо зовнішньої торгівлі товарами і послугами – мінус $8,3 млрд, нагадав міністр.
«Я не прихильник різких кроків. Але сьогодні макроекономічних підстав для зміцнення гривні немає. Є, короткочасні фактори, які сприяють зміцненню. Але я б не сказав, що ми досить міцні як економіка, щоб зміцнювати свою валюту», — сказав Марченко.
Читайте також: Восени долар буде коштувати дорожче. Аргументи аналітиків
Він повідомив, що задає ці питання Національному банку.
«З точки зору економічної теорії у мене виникають певні питання, чому у нас може зміцнюватися наша національна валюта. Я їх ставлю Нацбанку: „Які макроекономічні фактори впливають на зміцнення гривні? У нас заходять в країну великі інвестиції?“» — сказав він.
Читайте також: Гривнею рухають емоції. Аналітик розповів, що відбувається з курсом
Нагадаємо
-
За останній робочий тиждень травня безготівковий долар подешевшав з 26,85/26,89 до 26,83/26,86 гривень. Рух цінників в обмінниках практично повторював поведінка міжбанку.
-
Уряд на засіданні 29 березня схвалив оновлений макроекономічний прогноз. Середньорічний курс — 29,5 грн/$ (з 27 грн/$).