Скільки виділив всього ЄС Україні

Наголошується, що разом з цією сумою допомога ЄС вигляді позик макрофінансової допомоги з 2014 року становить 3,8 млрд євро і це найбільша суму, яку ЄС надавав країнам-партнерам.

«Ми продовжуємо надавати політичну, фінансову та технічну підтримку, особливо в період кризи, щоб підтримати програму реформ України щодо створення більш стійкої економіки», — сказав виконавчий віце-президент по економіці Валдіс Домбровскіс.

Читайте також: Європарламент схвалив 1,2 мільярда євро кредиту Україні. Фінальне слово — за Радою ЄС

Він також додав, що в рамках допомоги в подоланні наслідків пандемії ЄС надасть Україні додаткову макрофінансову допомогу в розмірі 1,2 млрд євро.

В Єврокомісії уточнюють, що виділення другого і останнього траншу МФА стало можливим після того, як Україна здійснила 12 політичних дій, узгоджених з ЄС. Серед них, заходи у сфері боротьби з корупцією та відмиванням грошей, управління держфінансами, банківському секторі, енергетиці, охороні здоров'я та соціальній політиці.

Згадують у повідомленні і те, що Україна завершує роботу над новою угодою з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Кошти МФА надаються у вигляді довгострокових позик з низькими відсотками.

Нагадаємо

  • 12 травня Європарламент схвалив прискорений розгляд допомоги Україні на 1,2 млрд євро. Раніше рішення про надання макрофінансової допомоги 10 країн, включаючи Україну, підтримали посли ЄС. Гроші будуть доступні протягом 12 місяців і будуть виплачуватися двома частинами. Максимальний середній термін погашення кредитів становить 15 років.

  • Раніше Євросоюз виділив Україні 190 млн євро для підтримки системи охорони здоров'я, малого та середнього бізнесу, а також для найбільш уразливих груп населення.

Передісторія

Макрофінансова допомога (МФА) є частиною більш широкої взаємодії ЄС з сусідніми країнами і призначена для використання в якості виключного інструменту реагування на кризу в ЄС. Вона доступний для країн-сусідів ЄС, що зазнають проблеми з платіжним балансом. Це доповнює допомогу, яка надається МВФ.

Кредити МФА фінансуються за рахунок позик ЄС на ринках капіталу. Кошти надаються на одних і тих же фінансових умовах, що і в країнах-бенефіціарах.

14 вересня 2018 року Україна і Євросоюз підписали кредитну угоду про надання четвертої програми макрофінансової допомоги на 1 млрд євро. Перший транш на 500 млн євро за цією програмою Україна отримала 11 грудня 2018 року.

Другий транш в Мінфіні розраховували отримати в березні-квітні 2019 року, але так і не отримали. Цього року ЄС підтверджував готовність надати другий транш після попередніх домовленостей за програмою України з МВФ.

Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».