Станом на 9:12 за Києвом ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 2,17% — до $36,3 після зростання на 1,1% у понеділок. Ф'ючерси на WTI зросли на 3,73% до $34,49 за барель.
Причина зростання
Ринок отримав підтримку на тлі новин з Росії, де видобуток нафти впав майже до цільового рівня на травень і червень у 8,5 млн барелів на добу в рамках угоди про скорочення виробництва ОПЕК+.
Читайте також: Ослаблення карантину. Ціни на нафту впевнено зростають
«Безперечно, є відчуття, що ці скорочення пройшли так добре, як можна було очікувати», — сказав Деніел Хайнс, старший спеціаліст по стратегії в галузі сировинних товарів в Australia and New Zealand Banking Group.
Країни ОПЕК+ знову зустрінуться на початку червня, щоб обговорити продовження скорочень для надання підтримки цінам, які все ще в мінусі приблизно на 45% з початку року. Великі виробники в квітні домовилися про скорочення обсягів виробництва майже на 10 мільйонів барелів на добу в травні і червні.
Американські енергетичні компанії знизили кількість нафтових бурових установок до історичного мінімуму третій тиждень поспіль в рамках скорочення витрат на тлі обвалу цін на нафту через пандемію коронавірусу.
Передісторія
Країни ОПЕК+ в середині квітня домовилися з 1 травня знизити нафтовидобуток.
У травні-червні зниження складе 9,7 млн барелів на добу, з липня до кінця 2020 року — 7,7 млн і далі, до травня 2022 року, — 5,7 млн барелів на добу.
В ОПЕК прогнозують, що ціни на нафту зростуть до $40 за барель у другому півріччі 2020-го.
Аналітики Goldman Sachs Equity Research підвищили прогноз на 2021 рік за цінами на нафту марки Brent до $55,63 за барель з раніше очікуваних $52,50.
Прогнозна ціна на нафту WTI — до $51,38 за барель з попередніх $48,50.
20 квітня вартість квітневого ф'ючерсу WTI впала до нуля, а потім і зовсім вперше в історії досягла негативних значень: котирування завершили торгову сесію на позначці мінус $37,63 за барель.
Після запровадження обмежень в рамках боротьби з поширенням коронавірусу світовий попит на нафту впав.
12 квітня члени Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) і ряд інших нафтовидобувних держав, включаючи Росію, домовилися про зниження видобутку нафти в травні-червні на 9,7 мільйона барелів на добу (б/д), або на 23% від рівня жовтня 2018 року (для Росії і Саудівської Аравії рівні відліку визначені окремо — 11 млн б/д).