Яку роботу вже провели

«У період карантину НБУ не переглядав свої плани, і «спліт» вже готовий на 90%. Ми повністю вписуємося в наш графік отримання функцій від Нацкомфінпослуг. Робота кипить по всіх напрямах», — сказала Рожкова.

Читайте також: Чистки на небанківському ринку не буде — НБУ

За її словами, перш за все — Нацбанк показав ринку своє бачення майбутньої роботи і регулювання.

«Ми опублікували шість «Білих книг» за основними сегментами банківського ринку. Це наші путівники. Ключові ідеї документів ляжуть в основу законопроєктів та регуляцій, які готуються. Друге — ми внесли зміни у внутрішню структуру Національного банку. Провели відкриті конкурси на посади керівників новостворених департаментів. Зараз переможці конкурсів проходять необхідні формальні процедури. Паралельно ми укомплектовуємо персоналом профільні підрозділи», — зазначила Рожкова.

Читайте також: «Спліт»: Що НБУ обіцяє небанківським фінустановам

Крім того, фахівці НБУ продовжують роботу зі звітністю небанківського ринку.

Кредити під 0%. У яких МФО можна отримати безвідсоткові позики — рейтинг «Мінфіну»

«Більше тисячі компаній вже протестували подання звітності та пройшли реєстрацію на нашому сайті», — додала Рожкова.

Читайте також: НБУ розповів, як буде регулювати ринок кредитування фінкомпаніями

Нагадаємо

  • 12 вересня 2019 року Рада прийняла закон про «спліт». Тоді за нього проголосувало 296 депутатів. 16 жовтня цей закон підписав президент.

  • Модель нового регулювання ринку факторингу Нацбанк презентував 4 травня під час обговорення з фінкомітетом «Білої книги» і опублікував у документі «Майбутнє регулювання небанківського мікрокредитування».

  • Зокрема, НБУ планує дозволити фінкомпаніям додатково залучати кошти афілійованих осіб і кошти на умовах субборгу. Також компанії можуть випускати акції й корпоративні облігації з їх публічним розміщенням.

Читайте також: НБУ поки не дозволить небанківським фінустановам залучати кошти вкладників