Аналітики прогнозують, що в 2020-2023 роках темпи цього зростання збільшаться.
За даними на кінець 2019 року, жінкам належало $70 трлн – 32% від загальносвітового обсягу. Найбільша частка припала на країни Північної Америки ($35,4 трлн), далі йдуть Західна Європа ($14,3 трлн) і Азія (без Японії, $13 трлн).
Трійка лідерів
У трійці лідерів з жіночого благополуччя серед країн Європи Великобританія, Німеччина і Франція.
З урахуванням впливу пандемії і за базовим і найбільш ймовірним сценарієм, до 2023 року загальносвітові статки жінок можуть досягти $93 трлн.
Читайте також: Засновник Alibaba Джек Ма перестав бути найбагатшою людиною в Китаї
Найбільш швидкозростаючим в цьому плані регіоном стане Азія (за винятком Японії, автори дослідження її розглядають окремо).
До 2023 року азійські жінки будуть мати більше активів, ніж будь-який інший регіон світу, крім Північної Америки.
Японію в дослідженні винесли за межі азіайського регіону, оскільки жінки тут стикаються з більш серйозними бар'єрами на шляху економічної інтеграції, ніж в цілому по світу. На кінець минулого року їх статки склали $2,7 трлн і темпи зростання є невисокими.
Що стосується Західної Європи, їй прогнозують зниження темпів зростання статків жінок, що може привести до збільшення розриву з Північною Америкою та Азією. Латинська Америка, Східна Європа і Близький Схід, навпаки, обіцяють сильний приріст в найближчі чотири роки.
Читайте також: Першим доларовим трильйонером в історії може стати засновник Amazon
Особливо цікава ситуація на Близькому Сході: тут зростання обумовлене підвищенням політичної та економічної стабільності в регіоні, а також поліпшенням доступу жінок до медичного обслуговування та освіти.
Автори дослідження називають три фактори, які сприяють підвищенню добробуту жінок і актуальні для всього світу, а не для одного конкретного регіону: рівність оплати праці, підприємницька діяльність та керівні посади.
Читайте також: В Україні нарахували понад 3000 мільйонерів