Що пропонують
Наголошується, що кращим варіантом для ЄС є створення централізованої схеми «підтримки платоспроможності», яку будуть фінансувати країни-члени ЄС.
Крім того, розглядається варіант розміщення європейськими компаніями конвертованих облігацій на користь Європейського інвестиційного банку, які можуть бути конвертовані в акції.
Читайте також: Ділова активність у Європі знизилася до 36-річного мінімуму
Що думають країни ЄС
За словами джерел, країни ЄС в цілому згодні, що подібні заходи підтримки необхідні, проте між ними зберігаються протиріччя.
Зокрема, Італія і Франція хочуть, щоб в пріоритеті була допомога компаніям у країнах, які найбільше постраждали від епідемії коронавірусу і падіння економіки.
Читайте також: Рецесія історичних масштабів. У ЄС очікують на рекордне падіння ВВП
Німеччина наполягає на більшій прозорості в тому, що стосується вигоди таких заходів для найбільшої економіки Європи, на яку доводеться значна частка фінансових витрат на їх реалізацію.
Читайте також: Світова економіка скоротиться на 3,2% в цьому році — оновлений прогноз ООН
Про нову схему підтримки підприємств можуть офіційно оголосити в найближчі дні.
Раніше повідомлялося
- Європарламент вирішив прискорено розглянути питання про надання допомоги в розмірі 3 млрд євро 10 країнам-сусідам та країнам-кандидатам на членство в Євросоюзі. Майже половину цих грошей обіцяють Україні. Засідання відбудеться сьогодні, 15 травня.
- Раніше Євросоюз виділив Україні 190 млн євро для підтримки системи охорони здоров'я, малого та середнього бізнесу, а також для найбільш уразливих груп населення.