Що сприяло зростанню резервів
- По-перше, операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку.
Попит на валюту з боку бізнесу після ажіотажу в березні істотно знизився в квітні. Пропозиція валюти була більш ніж достатньою для задоволення клієнтських заявок, тому гривня посилила свої позиції, а Національний банк відновив операції з нарощування міжнародних резервів.
- По-друге, операції уряду щодо управління державним боргом. На обслуговування та погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті в цілому було спрямовано $303,9 млн.
Читайте також: Міжнародні резерви України зросли на $300 мільйонів
- По-третє, переоцінка фінансових інструментів внаслідок зміни ринкової вартості і курсів валют. Минулого місяця їх вартість збільшилася на $232 млн.
Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,5 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов'язань та поточних операцій уряду і Національного банку.
Як зріс обсяг резервів з початку року
- Станом на 1 лютого міжнародні резерви України склали $26 292,8 млн в еквіваленті.
- У січні вони зросли на 3,9% і досягли найвищого рівня з листопада 2012 року.
- Раніше з НБУ заявили, що золотовалютні резерви України у 2020 році перевищать $29 млрд, незважаючи на період пікових виплат за зовнішніми боргами.
- За підсумками 2019 року, міжнародні резерви зросли на 22% і на 1 січня 2020 року склали $25,3 млрд (в еквіваленті).
- Загальна сума чистої купівлі Нацбанком валюти в 2019 році склала $7,9 млрд. В НБУ відзначали, що це найвищий показник за останні 14 років.