Як наголошується в коментарі Advanter Group, на початку карантину, в березні 2020 року, переважна більшість підприємств вже відчула істотне зниження доходів.
Так, згідно з результатами першої хвилі досліджень, середньотижневі доходи 55% підприємств зменшилися більш ніж на 30%.
Друга хвиля досліджень підтвердила тренд. У квітні у 66% підприємств падіння доходів перевищило 30% порівняно з квітнем 2019 року.
Найменше падіння доходів очікують, крім виробників харчових продуктів і роздрібних торговців харчовими продуктами, також підприємства переробних галузей, аграрні та транспортні компанії, оптові торговці.
У порівнянні з березнем істотно збільшилася кількість співробітників, які потрапили під скорочення (15%) або відправлені в неоплачувану відпустку (20%).
Як відзначають в Advanter, останнє, разом з переведенням працівників на неповний робочий день, свідчить про високий рівень прихованого безробіття в країні. За оцінками експертів, безробіття може досягати показника 1,8-2 млн чоловік.
У разі продовження карантину до кінця літа, в деяких сферах діяльності очікується подальше істотне (більш 30%) скорочення персоналу. Зокрема, це стосується сфери будівництва, індустрії гостинності, креативних та освітніх індустрій.