69% українців не має ніяких заощаджень
Під час карантину у більшості українців різко скоротилася можливість відкладати гроші. Готівка, яка раніше була головним способом зберігання заощаджень, теж закінчується.
За даними CBR, 69% українців з доходом до 20 тис. грн на місяць взагалі не має ніяких заощаджень і тільки 7% — розмістили депозит в банку.
У той же час українці почали зберігати більше грошей просто на банківських картах.
«Якщо говорити про громадян з доходом „20 тис. грн +“, то близько 53% цієї аудиторії має депозит у банку. Серед топових каналів заощаджень також накопичення у готівковій іноземній валюті і просто на поточних банківських рахунках», — поділилася Лідія Кулиба.
За її словами, все більше клієнтів користується програмами лояльності банків. Серед високоприбуткової аудиторії вже 49% українців користуються кешбеком.
Читайте також: Жорсткий карантин. У більшості українців закінчаться гроші через чотири тижні (опитування)
У дослідженні брали участь респонденти у віці 25−50 років. В опитуванні брали участь всі користувачі банківських послуг, які мають особистий місячний дохід вище 20 тис. грн або депозит на суму понад 200 тис. грн (сегмент mass affluent). Результати опитування CBR порівняли з даними про поведінку сегменту масового споживача (доходи до 20 тис. грн).
Що відбувається з депозитами
За даними НБУ, відтік депозитів фізосіб у період карантину був не таким значним, як під час кризи 2008 і 2014 років.
В кінці квітня відтік строкових гривневих депозитів і валютних коштів населення припинився.
Як писав «Мінфін», майже 80% українців побоюються затяжної економічної кризи.
Близько 60% респондентів зазначили, якщо вони втратять роботу, їх заощаджень вистачить менше, ніж на місяць. Ще 16% заявили, що їм вистачить заощаджень на 2 місяці, 7% - до 3 місяців, 6% - до півроку, 3% - до року і більше.