Із чим пов'язаний профіцит

Профіцит виробництва електроенергії зумовлений, зокрема, впливом пандемії COVID-19 на національні економіки.

«Для української енергетики це означає серйозні виклики, на які держава, влада і суспільство повинні реагувати оперативно, застосовувати нові підходи, адже йдеться про майбутнє України як модерної держави», — йдеться в повідомленні.

Читайте також: Електроенергія для населення. Регулятор пропонує скасувати пільговий тариф до 100 кВт

Зараз для бізнесу вкрай важливо швидко зреагувати на виклики. А завдання держави — створити зрозумілі правила й комфортні умови, щоб бізнес міг діяти як драйвер суспільного і економічного розвитку.

Як це можна використовувати

Як заявляють у міністерстві, ми можемо реально трансформувати «пасив» в «актив».

«Маючи профіцит атомної генерації, один із сучасних інструментів використання надлишкової електроенергії — спрямувати її на майнінг криптовалют. Це не тільки дозволяє зберегти гарантоване навантаження на АЕС, але і дасть можливість підприємствам залучити додаткові кошти», — пояснюють у міністерстві.

Читайте також: Вартість електроенергії для бізнесу може зрости на 20-25%

У відомстві наголосили, що розглядають можливість створення центрів оброблення даних (ЦОД) поряд з АЕС.

«В Енергоатомі був розроблений пілотний проект щодо приєднання споживачів ЦОД потужністю до 1000 МВт до електричних мереж, з виділенням першої черги 30 МВт, в місті-супутнику Енергодарі Запорізької АЕС», — повідомили в міністерстві.

Наголошується, що в перспективі такі дата-центри можуть бути самоокупними.

Раніше повідомлялося

  • В. о міністра енергетики Ольга Буславець у зв'язку з профіцитом базової генерації доручила зменшити закупівлі ядерного палива для АЕС та опрацювати проект по майнінгу криптовалют, щоб забезпечити додаткові ринки збуту.
  • Буславець ініціює зупинку трьох блоків АЕС потужністю 3000 МВт і зменшення виробництва ще на 5 блоках.