Скільки установ закрилося
«Згідно з даними за HoReCa (готелі, ресторани, кафе/кейтеринг — ред.), до карантину у нас було 30 тисяч закладів громадського харчування в Україні: від маленького кафе/бару до великого ресторану.
12 тисяч з цих 30 – ліквідовано. Не в сенсі „закрилися на карантин“, а в сенсі „ліквідувались як підприємства“, — заявив Потураєв.
Читайте також: Онлайн-ресторани, старе кіно в кінотеатрах і порожній ресепшн в готелі. Як зміниться робота після карантину
Можлива причина
Депутат допускає, що рішення закритися може бути пов'язано з проваленим першим голосуванням за „антикризовий бюджет“. Оскільки в тому пакеті, який був пов'язаний з бюджетом, було відповідне законодавче підґрунтя для запуску процедури форс-мажору.
В опублікованому законі про держбюджет-2020 знову змінили текст про звільнення від сплати оренди для підприємців, які через карантин не можуть користуватися майном.
Читайте також: Звільнення від плати за оренду на час карантину: як це працює?
»Так що, люди могли закритися, тому що вони не в змозі виконувати свої зобов'язання з оренди", — додав нардеп.
За словами Потураєва, частина з ліквідованих підприємств можуть повернутися до своєї діяльності після закінчення карантину: «Можливо, хтось із цих 12 тисяч ліквідованих підприємств повернеться, але ми не знаємо скільки, і це проблема».
Читайте також: На кредити для бізнесу під 3-5% виділять до 30 мільярдів — Зеленський
Нагадаємо
- Раніше платформа Опендатабот поділилася результатами дослідження — як змінилося життя українського бізнесу за час карантину.
- Обсяг ринку громадського харчування в Україні в 2019 році оцінювався приблизно в 50 000 закладів. Більшість із них не змогли швидко перебудуватися на доставку або організувати продаж на винос.
- За даними компанії Poster, після двох тижнів карантину 63% українських кафе і ресторанів припинили роботу. Таким чином, можна припустити, що зараз в країні не працює приблизно 30 тисяч закладів.