Що відомо

30 квітня відбувся щотижневий (він проходить щоп'ятниці, але 1 травня — вихідний день) тендер з рефінансування банків, терміни якого були продовжені з 30 до 90 днів.

ПЕРЕЛІК БАНКІВ

Читайте також: Мінімальний розмір статутного капіталу банків можуть зменшити

З метою стимулювання економіки Нацбанк вирішив не включати у вартість цих кредитів фіксовану змінну (постійну величину), встановивши її на рівні нуля.

Уже 8 травня відбудеться перший аукціон з видачі рефінансу строком від 1 року до 5 років.

Читайте також: Три банки отримали від НБУ рефінанс на 260 мільйонів

«Попри світову кризу, банківська система України почуває себе достатньо впевнено. Ліквідність банків на сьогодні становить понад 200 млрд грн в національної валюті та ще майже $8 млрд в іноземній валюті.

Водночас доступ до більш довгострокових інструментів підтримання ліквідності від НБУ буде спонукати банки до пожвавлення інвестування та кредитування, зокрема й інфраструктурних проєктів», — зазначив заступник голови НБУ Олег Чурій.

Читайте також: Державні банки готуються отримати рефінансування до 61 мільярда

Нагадаємо

  • НБУ розширив термін надання «коротких» кредитів рефінансування — від 30 до 90 днів.
  • Крім того, регулятор заявив про введення програми видачі банкам довгострокових кредитів рефінансування на строк від 1 до 5 років з плаваючою ставкою, яка дорівнює обліковій ставці.

Читайте також: Нацбанк знизив облікову ставку до 8%

  • На думку НБУ, цей інструмент стане гарантією достатньої ліквідності в банківській системі в разі погіршення настроїв учасників ринку.
  • НБУ розраховує, що банки будуть використовувати цей інструмент для активнішого кредитування проектів, що вимагають довгострокового фінансування, зокрема інфраструктурних.