Чому гривня стабілізувалася
У поточній ситуації стабілізації гривні сприяє зниження дефіциту валюти на ринку. По суті, за рахунок активізації продавців ми бачимо, що паніка пішла з ринку, і в учасників більше немає бажання купувати валюту, побоюючись кризи. За рахунок цього і стабілізується ситуація на готівковому ринку.
Читайте також: Що утримає гривню від падіння цього тижня
Валюти вистачає — це виражається в різниці між купівлею і продажем. Якщо пару тижнів тому різниця між ними була на рівні 50 копійок, то зараз спред не більше 15 копійок. Це говорить про те, що ринок наповнений, а попит і пропозиція стабілізовані.
Читайте також: Нацбанку таки доведеться включити друкарський верстат — аналітик
Найближчий прогноз
«Очікувати стрімких змін цін на гривню не варто. Найближчим часом ми буде утримувати позначку в 27 грн/$. Після траншу від МВФ гривня може зміцнитися до більш низьких позначок. А поки відмітка в 27 і далі буде утримуватися», — вважає аналітик Альпарі.
Раніше повідомлялося
- Протягом 13-17 квітня 2020 року НБУ викупив з міжбанківського валютного ринку $67,5 мільйона, що в 4,85 раза менше, ніж тижнем раніше.
- Продавати валюту з резервів минулого тижня не довелося, що свідчить про незначне перевищення пропозиції валюти над попитом.
- Зараз в золотовалютних резервах України близько $25 мільярдів — це рівень, який був до початку 2020 року.
Читайте також: Консенсус-прогноз. У 2021 році економіка відіграє лише половину карантинних втрат. Гривня подешевшає до 30 грн/$