Передвеликодній тиждень не був вже дуже спокійним на валютному ринку. Курс міжбанку, а слідом за ним і цінники готівкового ринку залежали від трьох основних чинників:

1) поведінка великих банків-іноземців, які масовано скупали валюту на торгах у вівторок-четвер;

2) період бюджетних платежів у бізнесу;

3) інтервенції Нацбанку.

Ще в понеділок курс активно просідав до рівнів близько 27 гривень, а НБУ навіть скуповував долар по 26,99-27 гривень. Але з вівторка по четвер через купівлю валюти нерезидентами курс швидко виріс на торгах до 27,28 / 27,32 і до 27,40-27,55 гривень в обмінниках.

Лише в п'ятницю попит на долар з боку іноземців впав, а місцевим гравцям треба було платити податки. Завершилася сесія 17 квітня котируваннями 27,06/27,09. НБУ викуповував валюту в цей день на міжбанку по 27,07 гривень, а в обмінниках курс продажу долара зупинився на рівнях 27,40- 27,45.

Попереду три великодніх вихідних. В ці дні українці традиційно збільшать здачу валюти. Їм потрібна гривня для купівлі продуктів харчування та подарунків до святкового столу. Це допомагає ситуативному зміцненню позицій гривні на готівковому ринку і зазвичай призводить до заниження курсів прийому валюти в обмінниках.

Читайте також: Консенсус-прогноз. У 2021 році економіка відіграє лише половину карантинних втрат. Гривня подешевшає до 30 грн/$

Але в той же самий час спрацює і фактор карантину. Громадяни намагатимуться уникати місць великого скупчення людей (в тому числі і магазинів). Це частково знизить можливості по покупці валюти в обмінників та зменшить їх апетити по курсу.

Зіграє й те, що багато українців зараз втратили роботу і змушені скорочувати свої витрати до мінімуму. Це відіб'ється на їх бюджетах на витрати до Великдня і опосередковано — на обсягах здачі валюти.

Тому, при загальному падінні купівельної спроможності населення і мінімізації всіх його витрат, обмінники в ці три дні працюватимуть в досить спокійному режимі «з обороту». Рівень спреду між купівлею і продажем долара, євро і рубля залишатиметься середнім.

Лише в самих «жвавих» торгових точках вони намагатимуться все ж таки занижувати курс прийому валюти, залишаючи при цьому курс продажу на середньоринкових рівнях для свого регіону.

 Курс валют на великодні свята

Котирування готівкового долара будуть у межах коридору: прийом 27,10 — 27,30 гривень, продаж 27,35 — 27,55. Спред по долару складе від 15 до 25 копійок

Деякі обмінники можуть ще скорегувати свої цінники на плюс-мінус до 5-10 копійок до розрахованих «Мінфіном» котирувань в залежності від їхніх індивідуальних завдань та середньоринкових курсів у своєму регіоні.

Котирування євро. Як і весь минулий тиждень — міжнародний ринок по парі євро / долар продовжує лихоманити. Накачування ліквідністю фондових і валютних ринків в США і країнах ЄС триває, що призводить до постійних стрибків співвідношення цієї пари валют. Зміни по євро / долар негайно відображаються і на курсі євро щодо гривні.

На 18 і 19 квітня (суботу та неділю) фінансисти очікують досить помірні коливання цієї пари. Навіть з урахуванням азіатської — нічної для України сесії- у межах п'ятничного крос-курсу близько 1,084-1,09 долара за євро

За нашими розрахунками на суботу та неділю курс готівкового євро в обмінниках буде у межах коридору: прийом 29,37 — 29,59 гривень і продаж 29,81 — 30,02 гривень при спреді від 20 до 45 копійок.

У понеділок 20 квітня (вихідний в Україні й робочий день у США та ЄС) — власники обмінників можуть провести ще додаткову корекцію розрахованих нами курсів з урахуванням поточного співвідношення пари євро / долар на міжнародних ринках в цей день.

Але навіть з урахуванням цього, практично в усі три дні вихідних додаткова корекція до вказаних нами цінників можлива ще у межах не більше плюс-мінус 5-20 копійок на євро.

Котирування російського рубля. Рубль продовжує періодично лихоманити навіть після нафтових домовленостей на зустрічі ОПЕК +. І відтепер його котирування щодо долара знаходяться у межах 73- 74,40 рублів. Щоб підстрахуватися по цій валюті і мінімізувати свої курсові ризики на три вихідних — власники обмінників розширять спред по ньому. За розрахунками «Мінфіну» прийом рубля в обмінниках буде перебувати у межах 0,335- 0,355 гривень, а продаж 0,360 — 0,390.