Що пропонує бізнесмен

Бахматюк згоден виплатити 8 мільярдів гривень протягом 5 років.

«Розуміючи обмеженість юридичних механізмів та інструментів, наявних у розпорядженні Фонду та Національного банку для ефективного врегулювання заборгованостей, пропоную використати кращий міжнародний досвід для розширення цього інструментарію.

Пропоную НБУ і ФГВФО провести реструктуризацію боргів банків ВіЕйБі Банк і Фінансова ініціатива, яка дала б можливість отримати 8 млрд грн протягом наступних 5 років», — заявив бізнесмен.

Читайте також: ФГВФО: Пропозицію Бахматюка виплатити державі борги своїх банків підтримує МВФ

Бахматюк пропонує внести перший платіж в сумі 1 млрд грн протягом 2020 року.

«Як власник великого підприємства, яке дає роботу 27 тисячам працівників, генерує близько 1% ВВП країни і сплатило за останні 3 роки близько 7,7 млрд грн податків, можу гарантувати виконання цієї пропозиції та обґрунтувати його відповідними фінансовими розрахунками», — наголошує бізнесмен.

Читайте також: Бахматюк не визнає 30-мільярдний борг перед державою

Що кажуть у Фонді

У березні директор-розпорядник ФГВФО заявила, що мирне врегулювання питання підтримують міжнародні фінансові інституції, і воно буде пріоритетом для ФГВФО на цей рік.

«Бахматюк став першим, хто офіційно виявив бажання піти за таким сценарієм. Яка у нього мотивація? Йому треба вести і розвивати бізнес, йти далі, що дуже складно в обставинах, коли по ньому є ряд кримінальних проваджень, йому і кільком учасникам його команди вручено підозру.

Читайте також: Бахматюк пропонував виплатити борг ВіЕйБі банку, але НАБУ завадило

Нам же треба, щоб він повернув гроші державі та кредиторам. А джерелом повернення грошей є той же бізнес. Тому, мені здається, дуже важливо зараз скористатися цією синергією і спробувати все-таки піти по цьому шляху», — заявила глава Фонду.

Читайте також: Перше читання пройдено. Рада прийняла «антиколомойський» законопроект

Передісторія

  • Бізнесмен Олег Бахматюк є єдиним ексакціонером виведених з ринку банків у результаті банківської кризи в 2014 році.

  • Раніше в НБУ заявляли, що Олег Бахматюк винен державі 29,3 мільярда гривень.

Читайте також: Нацбанк порахував, скільки йому повинні олігархи за банкрутство банків

  • Раніше в ФГВФО повідомляли, що Олег Бахматюк дійсно пропонував добровільно виплатити заборгованість банку, але НАБУ почало кримінальне переслідування бізнесмена і тим самим заморозило цей процес.

  • За словами Рекрут, пропозицій від Бахматюка надходило кілька. В останній він запропонував 8 млрд грн сумарно для Фонду і НБУ, з яких 500 млн грн кладуться на escrow-рахунок або на депозит для підтвердження серйозності його намірів, а всю суму він сплачує протягом п'яти-семи років.

  • 11 листопада НАБУ повідомило про затримання 8 осіб за підозрою у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком у 2014 році ПАТ «Віейбі Банк».

  • Національний банк вже спростував ці звинувачення, довівши, що вся сума рефінансування, 1,2 млрд грн, пішла на виплати коштів 80 тисячам вкладників, як і передбачала ця програма.